17 Ocak 2015

Teleservice'te Telefon Klonlanmış!

06.11.2014 tarihinde aldığım HTC One M8 marka cihazımın 3 gün sonra hoparlörü patlak kamera görüntüsü zayıf ve ekranda piksel kayması olduğundan dolayı Teleservice'e gönderdim. 12.11.2014 tarihinde servis tarafından teslim alınan cihaza gerekli işlemler yapıldıktan sonra 19.11.2014 tarihinde servis tarafından tarafıma gönderildi. Cihaz geldikten 15 gün sonra eşimin hattını bu cihaza taktım fakat sim kartı çalıştırmadı sim kart bozuktur diye başka bir arkadaşın hattını taktım sonra başka bir arkadaşın hattını daha taktım fakat yine çalışmadı. Sonra aldığım Avea bayisine gittim ve telefonun klonlandığını bunu yapanların da servis çalışanları olduğunu söylediler. Cihazın arkasında duran yok.

Onur 1.466 Okunma

Cevaplar

  • Onur21 Ocak 2015

    Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla çalışanlarınızdan birisinin yaptığı suçu bana yıkmaya çalışıyorsunuz... Ayrıca farazi öyle bir şey oldu yani telefonu ben klonlattım diyelim ama telefonu hat üzerine alıp 36 ay kontrat yapıp 3400 TL civarında para ödeyip 3 gün kullandıktan sonra servise gönderdiğim kendi telefonumu klonlatacağım bunda benim ne gibi bir avantajım olabilir, bunun mantıklı bir açıklaması var mıdır? Ya da ben aptal mıyım böyle bir şey yapayım? Yukarıda böyle bir şeyin teknik olarak mümkün olmadığını belirtmişsiniz fatura gerektiğini söylemişsiniz ben zaten telefonu faturayı geriye kalan her şeyi sizin teknik servisinize göndermişim standart cevaplar vererek bu işi kapatamazsınız. Orada çalışanlarınızdan birisinin bunu yapmadığından nasıl emin konuşuyorsanız bende onlardan birisinin yaptığına eminim resmen hırsızlık yapmışsınız ve standart cevaplar vererek kurtulmaya çalışıyorsunuz. Bu işi ya siz çözersiniz yada Erzurum Mahkemeleri çözer.

  • Teleservice Temsilcisi21 Ocak 2015

    Değerli Müşterimiz, Kullanıcı bilgi güvenliği gereği ve kanuni olarak cihaz bilgilerininzin kopyalanması gibi illegal bir durumun servisimizde gerçekleşmesi teknik olarak mümkün değildir. MCKS tarafında kopyalama nedeniyle iletişime kapatılan cihazlara, 30 gün öncesinden uyarı sms'i iletilmekte olup, cihazın kendi hattınızda dahil olmak üzere hiçbir hat ile çalışması mümkün değildir. Yapılan kontrollerde cihaz imei numarasının şikayet sayfası üzerinde mevcut iletişim numaranız ile eşleştirilmiş olduğu tespit edilmiştir. İmei eşleştirme işlemi cihaza ait satış belgesi ile cihaz kullanıcısının MCKS'ye yapacağı talep'e istinaden gerçekleştirilebilmektedir. İşlemi sağlanan cihazlar, bildiriminizde de iletmiş olduğunuz gibi sadece eşleştirdiğiniz hat ile kullanılabilir diğer hatlarla kullanılamamaktadır. https://www.turkiye.gov.tr/imei-msisdn-eslesme-sorgulama?submit Saygılarımızla, arvato teleservice

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön