28 Eylül 2018
Yorum Yap
#10961066

Teleservice Yetersiz Ve Yanlış Onarım

Teknik servise 327875285 iş emriyle giriş yapan Samsung marka cep telefonumun tarafıma bugün itibariyle teslim edildi. Telefonu gönderme aşamasında Samsung 444 77 11 çağrı merkezi aracılığıyla yapmış olduğum telefona dair hatalar telefonu servise göndermeden önce bildirildi ayrıca telefondaki arıza şikayetleri a5 boyutundaki kağıda da yazılarak kargo poşetinin içerisine konuldu ve Maltepe servisine Yurtiçi Kargo aracılığı ile gönderildi. Telefon yaklaşık 2 hafta serviste kaldı. Servisin cihaz takip ara yüzünde hata bilgilerinde benim hiç belirtmediğim bir hata türü olan açılmıyor (tuş nedeni ile) - bazen... Yer alıyordu. Bunun üzerine bu hatayı ben bildirmediğim için firmaya geri dönüş yaptım bu arıza bilgisinin bana ait olmadığını.


Benim arızalarım;
batarya çabuk tükenme,
sim kart okunmadı hatası (telefonu yeniden başlatın)
kamera lens cızırtı sesi (odaklarken)
şarj kablosu hızlı şarja geçme sorunu olduğunu tekrar hatırlatarak bildirdim.


Bunun üzerime 'Arvato Teleservice müşteri hizmetleri' mail adresinde telefon hatalarını belirten bilgilendirme maili attım mail ektedir. Telefon elime ulaştığında özellikle beni rahatsız eden bir durum olan şarj çabuk bitme sorunu halen devam etmekteydi. Telefonuma sadece yazılım güncellemesi yapılarak fabrika ayarlarına çevrilmiş.


Telefonu açtığımda şarj %17 den şarja taktığımda birden %6 ya düştü dakikada telefonda hiçbir işlem yapılmadan %1 şarjı düşmekte bu nasıl onarımdır? Telefonun yanında gönderilen bilgilendirme kağıdında hata tespit edilemedi ibaresi yanlıştır.


Benim beyan ettiğin arızalara değil. Nerede ne zaman kimin yazdığı belli olmayan '' açılmıyor (tuş nedeni ile) - bazen '' bir ibare üzerine çalışmış olduklarını görmekteyim batarya sorunuma bakmamışlar bile.


Telefonumun garantisi 08.10.2018 tarihinde bitecektir. 2 hafta telefon serviste kalmıştır tekrar telefonumu gönderebileceğimi söylediler. Ama benim buna vaktim yok hatta garanti sürem bile yok.


Benim anladığım batarya ömrünün bittiğini görüp nasıl olsa garantisi dolacak olan bir telefonun görünen batarya değişimini yapmadıklarıdır. Müşteri hizmetlerinden görüştüğüm ali bey kendisine sormuş olduğum'' telefon açılmıyor tuş basmıyor '' ibaresinin kimin yazdığını konusundaki soruma maalesef kendilerinde bilmediğini tespit edemeyeceklerini söylediler.


Müşteri hata bildirimleri dışında yapılmış olan bir bildiriden ortaya çıkan yanlış ve eksik onarımın telafisi nasıl olacaktır? Tüketici Hakem Heyeti'ne bildirilecektir.

Ahmet Ahmet 1.099 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler