Teleservice Kendi Değiştirdiği Anakart Yüzünden Cihazı Garanti Kapsamı Dışında Bıraktı!

Tolga Ü. |

2014' de anakart probleminden dolayı Teleservice gönderdiğim xperia z model telefonum anakartı dolayısıyla IMEI numarası da değişerek servis görmüş bir şekilde elime ulaştı, ilk başlarda fark edemediğim bir sorunu lens kapağı içeriden tozlanmaya başladığında fark ettim. Servis cihazın arka kapağını değiştirirken kapak contasını muhtemelen değiştirmediği için bir süre sonra arka kapak kameranın olduğu kısımdan açma yapmaya başladı. Cihazı tekrar Teleservice e gönderdim. Arka kapak yüzünden cihazın su geçirmezliğini hakladıkları yetmiyormuş gibi şimdi birde kendi değiştirdikleri anakart yüzünden operatör'den alınma faturalı cihaza yurtdışı cihazı diyerek tamir ücreti talep ediyorlar.

Etiketler :

Yetkili Servis Tekrar Eden Sorun Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Tolga Ü.
  02 Temmuz
  14:29

  Bu kadar ilgisiz departmanlar arası iletişim kopukluğu yaşayan bir servis firması görmedim. Her arayışımda cihazın yurt içinden faturalı olarak alındığını, \"slovakıa çıkışlı anakartı Teleservice\'in taktığını.! \" Faturayı da kutu içinde gönderdiğimi belirtmeme rağmen;
  Yetinmeyip belki faturayı kaybetmişlerdir diyerek bendeki taranmış halini e-mail ve sitelerinden dekont olarak göndermeme rağmen, halen bana faturayı iletirseniz diyecek kadar ne olduğundan habersiz bir sistemleri var.
  Şimdide İncelemeye alındı diyorlar bakalım günlerdir faturayı bulamayan servis kaç gün inceleyecek...

 • Tolga Ü.
  01 Temmuz
  14:45

  Call center\'da çalışan arkadaşlar bir senedir yurtdışı cihazlara ücret dahilinde hizmet verildiğini söylüyorlar. Cihaz 2014 de sizde servis gördükten sonra su geçirmezlik özelliğini kaybetti ve içine toz almaya başladı; \"Eğer ürününüz bir yetkili servis merkezinde tamir görmüşse 6 ay parça, 1 yıl işçilik garantisine sahip olursunuz. \" bu durumda yine sizin eksik işçiliğinizden kaynaklı bir durumu bana yüklüyorsunuz demektir.

 • Tolga Ü.
  01 Temmuz
  14:26

  Cihaz Telko faturalı ve Yurtiçi operatorden alınmadır.
  2014 de sizin tarafınızdan servis gördü ve anakart değişimi için tek kuruş talep edilmedi.
  Kendi taktığınız anakart yurtdışı çıkışlı ise bunun sorumluluğunu nasıl bana yüklüyorsunuz?

 • 01 Temmuz
  13:29

  Değerli Müşterimiz,

  Cihazınızın yurt dışı çıkışlı olması nedeniyle ücretsiz onarım hizmeti verilememektedir. Yapılacak servis işlemleri ücret dahilinde sağlanabilmektedir.

  Saygılarımızla,
  arvato teleservice