29 Ocak 2015

Teleservice Garantisine Güvenim Kalmadı!

Teleservice garantisindeki iPhone 5 telefonumu garantiye verdim. 1) Ekranda dalgalanma 2) Telefondaki ani kapanma 3) Bataryanın bir anda yarıya inmesi 4) Çekim gücünün az olması 5) Şarjda telefonda aşırı ısınma. Tüm bunlara sonuç olarak 4-5 gün sonra cevap verdiler telefonda fiziksel hasar varmış tüm bunların hepsi "fiziksel hasara bağlıymış" 1600 TL'ye yaparlarmış. (telefonun sıfırı o kadar zaten). Benim bahsettiğim sıkıntıların ne alakası var fiziksel hasarla? 2100 TL verdiğim bir telefonun garantisi bu mu yani? Hakkımı tüketici hakem heyetinde aramadan önce diğer kullanıcıları da bilgilendirmek istedim.

Furkan 1.451 Okunma

Cevaplar

  • Furkan05 Şubat 2015

    kesinlikle garantiyi teleservice verdiyse uzak durun derim

  • Furkan29 Ocak 2015

    Fiziksel hasar ile çekim gücünün az olmasının bataryanın ömrünü tüketmesinin aşırı ısınma olmasının hiçbir alakası yok! Sadece geçiştiriyorsunuz. Ayrıca o hasar iPhone 5 in 4 e göre dış kalıbının çok dayanıksız olmasıyla alakalı en küçük darbede kırılma ezilme olmakta. Neyse ki şikayetvar sesimizi duyurabiliyoruz ve tüketici hakları var hakkımızı arayabiliyoruz.

  • Teleservice Temsilcisi29 Ocak 2015

    Değerli Müşterimiz, Yapılan kontrollerde cihazınzıda fiziksel hasar tespit edilmiş olup, üretici garanti şartlarına göre, cihazdaki mevcut hasar nedeniyle garanti kapsamında işlem sağlanamamaktadır. Saygılarımızla, arvato teleservice

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön