Teleservice Garantisine Güvenim Kalmadı!

Furkan Alptekin K. |

Teleservice garantisindeki iPhone 5 telefonumu garantiye verdim. 1) Ekranda dalgalanma 2) Telefondaki ani kapanma 3) Bataryanın bir anda yarıya inmesi 4) Çekim gücünün az olması 5) Şarjda telefonda aşırı ısınma. Tüm bunlara sonuç olarak 4-5 gün sonra cevap verdiler telefonda fiziksel hasar varmış tüm bunların hepsi "fiziksel hasara bağlıymış" 1600 TL'ye yaparlarmış. (telefonun sıfırı o kadar zaten). Benim bahsettiğim sıkıntıların ne alakası var fiziksel hasarla? 2100 TL verdiğim bir telefonun garantisi bu mu yani? Hakkımı tüketici hakem heyetinde aramadan önce diğer kullanıcıları da bilgilendirmek istedim.

Etiketler :

Garanti Kapsam Yetkili Servis Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Furkan Alptekin K.
  05 Şubat
  16:20

  kesinlikle garantiyi teleservice verdiyse uzak durun derim

 • Furkan Alptekin K.
  29 Ocak
  13:28

  Fiziksel hasar ile çekim gücünün az olmasının bataryanın ömrünü tüketmesinin aşırı ısınma olmasının hiçbir alakası yok! Sadece geçiştiriyorsunuz. Ayrıca o hasar iPhone 5 in 4 e göre dış kalıbının çok dayanıksız olmasıyla alakalı en küçük darbede kırılma ezilme olmakta. Neyse ki şikayetvar sesimizi duyurabiliyoruz ve tüketici hakları var hakkımızı arayabiliyoruz.

 • 29 Ocak
  11:51

  Değerli Müşterimiz,

  Yapılan kontrollerde cihazınzıda fiziksel hasar tespit edilmiş olup, üretici garanti şartlarına göre, cihazdaki mevcut hasar nedeniyle garanti kapsamında işlem sağlanamamaktadır.

  Saygılarımızla,
  arvato teleservice