16 Aralık 2015

Teleservice Garanti Kapsamındaki Cihaz Değişikliği...

Ben Ekim ayının 21'inde Sony Eurasia Xperia m4 Aqua almıştım. Aldığım gibi gözüme çarpan hatalardan dolayı aldığım Vodafone bayisine götürdüm ve onlarda 30 günlük satın alındıktan sonraki süreçte garanti kapsamında Teleservice şirketine gönderip inceletip sonucunda ya cihazın yenisiyle değiştirileceğini ya da tamir edileceğini! (yeni aldığım ürünün tamir edilmesi, ironik) söylediler ve tüm kutu, aksesuarlar ve faturayla teslim ettim. Aradan 15 gün geçti, netten süreci takip etmek istedim, kayıt gözükmüyordu. 20 gün sonra aradım çağrı merkezlerini, yarım saat geçtikten sonra cevap veren müşteri temsilcisi bana yurt dışından cihaz beklediklerini söyledi. Hala bekliyorum 28 gün oldu. Detay yok?

Tc 940 Okunma

Cevaplar

  • Tc26 Aralık 2015

    İmei numarasını yukarıda yazdığım cihazım sözüm ona değiştirilerek geldi ve gelen cihazın kesinlikle yurt dışından geldiğine inanmıyorum. Vodafone'dan Bursa'da ki Vodafone Erkom'dan almıştım, ekran ve diğer problem dolayısıyla aldığım gibi geri verdim. Yaklaşık 40 gün sonra geldi. Keşke gelmez olaydı. Telefon sanırım Turkcell'den temin edilmiş yurt dışından geleceğine, çünkü telefonda Turkcell'in tüm uygulamaları mevcut olduğu gibi kaldırılmıyor da. Öyle ki, goller cepte, akıllı Turkcell depo, v. s. Teleservice bu kadar amatörce ve sorumsuzca nasıl davranabiliyor anlayabilmiş değilim. Sırf o uygulamaların kapladığı yer dolayısıyla telefona güncelleme bile alamıyorum, SD'ye de taşınmıyor.

  • Tc19 Aralık 2015

    Normalde 21 iş gününde sonuçlandırılması gereken işlem Kasım 20 de cihaz değişikliği adı altında 25 iş günüdür bilgi verilmeden hala beklemede. Bu kadar vurdumduymazlık olur. Acaba yurt dışından gelecek olan bu telefon henüz proje aşamasında ve ürün parçaları üretilip, akabinde montaj ve test aşamaları ve daha sonrasında seri üretime geçip de mi tarafıma gönderilecek? Çok merak ediyorum doğrusu!. Hayır telefonun 2. faturasını ödedim ve telefon yok ortada ve eşimin telefonundan sim kartını çıkarıp, kullanmasını iptal edip kendi sim kartımı kullanıyorum onun telefonunda ve bu mağduriyetimizi kim karşılayacak oldukça meraklıyım. İşlem sonuçlanana kadar kullanmak için yedek telefon da vermediler!: (

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön