Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Telegram Hesabımın Suistimal Edilmesi

The
08 Haziran 01:16
2.283

Telegram üzerinden bir kişinin 04/07/2024 de 554.66 numaralı numaramı kullanarak, benim haberim olmadan bir telegram hesabı açtığını fark ettik. İsim değişiklikleri ile sağa sola mesajlar atılmış ve tanıyanların neden isim değişikliği sorusuna dahi zekice cevaplar verilmiştir. Hesabı bilgisayar üzerinden kapatarak, telefonda gözükmeyen tüm araçlardan çıkış seçeneği ile olabilecek olumsuz faaliyetleri engellemeye çalıştık.

Bu süre zarfında hesabımda yapılacak olan her türlü yasal ya da yasa dışı faaliyetlerden; numaramın kullanılarak kişisel çıkarlar için yapılan sesli ya da yazılı mesajlar ya da ses kayıtları aracılığıyla gerçekleştirilecek görüşmelerden; yasal ya da yasa dışı olabilecek her türlü aktarım, resim, video, ses kaydı, yasa dışı para transferi, link paylaşımı; hakaret, tehdit içerikli paylaşımlar; suçlayıcı ya da aleyhte konuşmalar; bilgi alışverişi; yasal ya da yasa dışı eylemler; durumlar; konumlar; insanlar, para, silah, mülk, şirket, miras, hesaplar üzerine yapılacak ticaretler ve tehdit, intihar gibi bilgi aktarımlarından; adımın ve soyadımın lekelenmesinden ve suçlanmasından sorumluluk kabul etmediğimi kamuoyuna duyurur ve herhangi bir durumda sorumluluk kabul etmediğimi beyan ederim.

Telegram uygulamasına ait tüm bilgilerimin silinmesini, numarama ait telegram hesabının silinmesini ve gerekli yasal işlemlerin acilen yapılmasını talep ederim. Ayrıca, benim ya da başkasının profil fotoğrafının herhangi bir yerde kullanılmasından ve sahte hesaplarda telefon numaramın kullanılmasından doğacak her türlü olaydan da sorumlu olmadığımı ifade ederim.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Kazım

Başıma geldi gelişme var mı bende engelledim şimdi

Benzer Şikayetler

Telegram'dan Tehdit Edildim

Mert
11 Temmuz 19:36
2.798
Telegram'dan Tehdit Edildim
Telegram'dan Tehdit Edildim
Telegram'dan Tehdit Edildim
Telegram'dan Tehdit Edildim

Telegram Hesabı Kapatılsın İstiyorum

Melehat
11 Temmuz 11:55
1.620
5
Çözüldü

Telegram Sosyal Medya Hesabı Şantaj

Hasan
10 Temmuz 04:36
2.584
Benzer Şikayet Yaz