26 Şubat 2013

Teledünya (Türksat) Yüksek Fatura Gönderildi!

2009'da sattığım evdeki kablo tv'yi kapatmayı unutmuşum. Bu benim hatam ancak 2013'e kadar hiç bir uyarı almadım, ev ve cep telefonum ve artı iki yeni aboneliğim olduğu halde. Yeni abone olurken neden bana geçmiş borcunuz var denmedi acaba. Üstelik eski adresime de fatura gelmedi, Sabit telefon numaramı da taşımıştım yeni adresime. Üstelik yıllardır kullandığım 0532'li cep numaram var. Nasıl oldu da ulaşamadılar bunca yıl. Şimdi ise toplam borcu ödeyecek gücüm yok. Taksit yapın diyorum , kabul etmiyorlar , İcra diye karşıma çıktılar nasıl ulaştılarsa.

Hülya 115 Okunma

Cevaplar

  • Hülya26 Şubat 2013

    Tarafıma herhangi bir uyarı yapılmadan icra işlemleri yapıldı.Üstelik iadeli taahhütlü bir belge de almadım.İcra duyurusunu için cep telimden ulaşabiliyorsunuz da neden uyarmak için ulaşamadınız.

  • Kablo TV Temsilcisi26 Şubat 2013

    Sayın Abonemiz, Sistemdeki bilgileri güncel tutmak hat sahibinin sorumluluğundadır. Değişen bir adres, gsm no vb bilgilerin abone tarafından firmaya bildirilmesi gerekmektedir. Sistemde kayıtlı bir gsm numaranız olmadığı için sms ile bildirim yapılamamıştır. Ayrıca abone olduğunuz dönemde tc kimlik no kullanılmadığı için yeni abonelik yaparken sistem tc kimlik numaranızdan sorgulama yaptığından dolayı eski hizmete ulaşılmamıştır. Tarafınıza 22.07.2011 tarihinde fesih bildirimi iadeli taahhütlü olarak yapılmıştır. İptal edilmeyen hizmetlere ait çıkan faturaların sorumluluğu hizmet sahibinin adınadır. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hizmetlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Abonelik sözleşmesi hızlı erişim için “ http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf “ linkini tıklayabilirsiniz. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön