18 Ekim 2016

Teledünya (Türksat) Şikayeti Kayıt Altına Alamayan Firma

Teledünya (Türksat) üzerinden Uydunet kullanıcısıyım. Yaklaşık 2 gündür hizmet alamıyorum. Servis için kayıt bıraktım ancak ne gelen oldu ne giden. Bugün arıza kaydımı yenilemek ve durumu sorgulamak için aradığımda operatörün cevabını aynen paylaşıyorum. "Sistemlerimizde yaşanan bir arızadan dolayı arıza kaydınızı alamıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar arayın" bizim de başka bir işimiz yok bütün gün Teledünya (Türksat)'ı arayarak arıza kaydı bırakmaya çalışacağız. Daha önce belirttiğim gibi kayıt bıraksanız da gelen yok maalesef.

Balamir 475 Okunma

Cevaplar

 • Balamir 26 Ekim 2016

  Yukarıda firma yetkilisinin yaptığı yoruma cevabımdır. Sizin kullanmış olduğunuz yetkili servis ve kişilerin çoğu bilgisiz ve tecrübesiz kişilerden oluşuyor. Hala yukarıda arızanın modemden kaynaklandığı ve yeni modem almam gerektiği konusunda bana uyarılarda bulunuyorsunuz. Ben sorunu kendim test ederek çözüme kavuşturdum. Size de bilgi vereyim. Arıza modemde değil, modemin adaptöründen kaynaklanmaktadır. 12V'luk bir adaptör değişikliği ile sorun çözülmüştür. Sizin bir haftadır gelen teknik servisinizin yanında yedek modem ya da yedek bir adaptör olsa arızayı hemen tespit edebilecek ve doğru çözüm üretecektir. Ancak sizi dinlesek boşu boşuna yeni bir modem almak zorunda kalacaktık. Bu arada yukarıda belirttiğiniz "asıl mükellefiyetimiz yayını sorunsuz sunmaktır" uyarısını lütfen satın almadan tüm müşterilerinize iletin. Böyle sorunlardan sıyrılmak için kullanmayın. Yaklaşık 5 yıldır sizin firmanızın müşterisiyim, acaba sizin gibi bilgisiz ve tecrübesiz doğru düzgün hizmet ve servis veremeyen bir firma ile çalışır mıyım?

 • Kablo TV Temsilcisi21 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6720130 nolu şikâyetinize istinaden arıza kaydınız doğrultusunda teknik birimimiz tarafından yapılan kontroller neticesinde modeminize gönderilen sinyaller doğrultusunda hattınızın online konuma gelmediği belirtilerek modemin arızalı olduğu tespit edilmiştir. 25-10-2011 tarihi itibariyle cihaz satışı yapılmış olup, kullanmış olduğunuz cihazın garantisi 24 ay olup bu süre dolmuştur. NetMaster marka modeminizin garanti süresinin sona ermiş olması nedeniyle cihaz değişimi, test cihaz temini sağlanamamaktadır. Türksat A.Ş. hizmet sunucusu olarak asıl mükellefiyeti yayını sorunsuz sunmaktır. Yayının sağlıklı alınamaması, kullanılan cihazdan kaynaklanmaktadır. Cihazı, marka firmasına tamir için gönderebilir veya yeni bir cihaz satın alabilirsiniz. Hizmetin kullanımını sağlayacak cihaz temini aboneye aittir. İmzalanan abonelik sözleşmesinin 5.8. Maddesi gereğince; " Abone tarafından temin edilen cihaz ve alıcılardaki arızalar, binadan kaynaklanan elektrik arızaları, ankastre sorunları, bina tadilat ve tamiratı vb. abone kusurundan kaynaklanan teknik nedenlerden dolayı meydana gelen ayrıca Türksat tarafından onaylanmayan ve BTK standartlarına uygun olmayan cihaz kullanımından arıza ve kesintilerden abone sorumludur. Bu durumlarda abone, Türksat'tan herhangi bir talepte bulunamaz. Bahsi geçen durumların kablo sistemleri altyapısına zarar verdiği tespit edildiği takdirde Türksat aboneden, sorunun giderilmesini isteyebilir. Abone sorunu gidermemesi durumunda taraflar sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetmeye yetkilidir. " işlemler uygulanmaktadır. Arzu ederseniz kablosuz modem temini için Türksat Abonelik Merkezleri, 444 0 126 Türksat Kablo çağrı merkezi ve teknoloji marketlerden satın alabilirsiniz. Resmi web sitemiz http://www.turksatkablo.com.tr/internet-Cihazlar adresinden satışı yapılan modem ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 , 126 ya da 0850 804 0 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Balamir 21 Ekim 2016

  Yeni gelişmeler şu şekilde; bugün bir yeni teknik arkadaş daha geldi. Daha önce gelen arkadaşın tüm söyledikleri için sizi yanlış yönlendirmiş diyerek, arızanın modemden kaynaklandığını söyleyerek gitti. Şimdi Teledünya (Türksat) 'ın bu servis çalışanlarından hangisine güvenmek gerekiyor. Bir firma ancak bu kadar kötü bir hizmet sunabilir.

 • Balamir 21 Ekim 2016

  Süreç ile ilgili bilgi aktarayım. Kurumu hala internet hizmeti alamadığım için aradım ve aldığım cevabı aynen paylaşıyorum. "Ekibimiz apt. İçerisinde yer alan kutudan gerekli kontrolleri yapmak istemiş ancak kutu kilitli olduğu için işlem yapamamış" Bunun üzerine bende bu kilit anahtarlarının servislerinde olup olmadığını sorduğumda bana verilen cevap "Acil durumlarda apt. Yöneticilerinin müdahale etmesi gerektiği için anahtarların yöneticilerde olabileceği"dir. Bu cevap üzerine apt. Görevlisine sorduğumda verdiği yanıt ise yıllardır bu anahtarın gelen teknik serviste olduğu ve geldiklerinde kutuyu kendilerinin açtığını söyledi.

 • Kablo TV Temsilcisi20 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6720130 nolu şikâyetinize istinaden arıza ekiplerimiz tarafından müdahale kapsamında 20.10.2016 19:56 'da tarafınız aranılmış olup ulaşılamamıştır. En kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi19 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6720130 nolu şikâyetinize istinaden tarafınız ile irtibata geçilerek, şikayete sebep olan arıza ile ilgili detaylı bilgi edinilmiş olup modeme ulaşan sinyal değerlerinizde sorun tespit edilmesi üzerine arıza kaydınızın oluşturulduğu bilgisi verilmiştir. Neticelenmesi ile birlikte tarafınıza tekrar dönüş gerçekleştirilecektir. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi18 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6720130 nolu şikâyetiniz ile ilgili 18.10.2016 19:07 'de tarafınız aranılmış olup ulaşılamamıştır. En kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi18 Ekim 2016

  Sayın Abonemiz; 6720130 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön