13 Mart 2015

Teledünya (Türksat) Olur Olmaz Her Şeye Fahiş Ücretler İstiyor!

Teledünya (Türksat) kurulumu yaparken mevcut uydu kablosu üzerinden işlem yapılmış. Dolayısı ile uydu yayınını izleyemez oldum.
Teledünya ve uydu yayınını aynı kablodan alabilmesi için 2 adet combiner bağlanması gerektiğini ve bu parça için yaklaşık
80 TL ücret talep ettiler. Bu fiyatı haksız bulduğum için dışarıdan toplam 30 TL'ye Next marka 2 adet combiner aldım.
Ancak Teledünya dağıtıcısının bulunduğu kutu kilitli olduğundan combineri bağlayamadım.

Kilidi açmak için Teledünya servis yönlendirmesi yaptı ve bunun için de 25 TL talep etti.
Arkadaş! Almayacağım hizmet için neden servis ücreti ödüyorum?
Eğer sen yapacaksan bu işi benden servis ücreti alıyorsun + 30 TL'lik ürüne 80 TL istiyorsun!

Ömer 689 Okunma

Cevaplar

 • Ömer'in Teşekkür Mesajı18 Mart 2015

  İlginiz için teşekkürler. Bağlantımı tamamladım. Ancak verdiğiniz liste hatalı. Benden 2 adet birleştirici için yaklaşık 80 TL (70 küsur) istediniz. Ben 30 TL'ye aldım. Tabi montaj için extra connector kullanmanız gerekecektir ancak bu connectorlerin tanesi en fazla 50 kuruş eder. Bölücü dediğiniz aleti zaten 25 liraya taktınız (+- 2 TL). Ama şimdi 15 TL diyorsunuz bu da enteresan. Umarım hakkımı aradığım için tekrar mağdur olmam.

 • Kablo TV Temsilcisi17 Mart 2015

  Sayın Abonemiz; 3109120 nolu şikâyetinize istinaden Yetkili birimlerimiz tarafından "adresinize personel yönlendirilerek, servis ücreti tahsil edilmeden Kablo Tv hattının müdahale edilebilecek duruma getirildiği" belirtilmiştir. Ayrıca Uydu kablo hattı ve Türksat Kablo TV hattını power pass ile bileştirerek dairenize kendinizin taşıyacağını belirtmekte olmanız üzerine; tarafınızdan oluşturulan bağlantı sonrasında arıza oluşması halinde teknik servis ücreti alınarak müdahale edileceği bilgisi iletilmiştir. Tarafınıza belirtilen ücret içerisinde takılması gereken parçaların listesi aşağıda belirtilmiş olup; belirtilen ücret 80 TL yerine 91,50 olarak belirlenmiştir. 1 adet X 4 Bölücü: 14TL 7 adet X RG6 F connector: 17,50TL 2 adet X Powerpass Birleştirici: 60TL Oluşan şikayete istinaden ücret alınmadan, talebiniz doğrultusunda gerekli işlemler sağlanmıştır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi13 Mart 2015

  Sayın Abonemiz; 3109120 nolu şikâyetinize istinaden yetkili birimlerimize yaşadığınız sorun hakkında ilgili yönlendirme yapılmış olup, gerekli kontroller yapılmaktadır. Konu hakkında tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi13 Mart 2015

  Sayın Abonemiz; 3109120 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön