05 Şubat 2015

Teledünya (Türksat) Kurulum Problemi.

03.02.2015'de Türksat Kablo şirketine her şey dahil adlı kampanyasına 2 yıl taahhüt ile başvuruda bulundum. 04.02.2015'de kurulum için gelen ekip hat değerlerini kontrol etti ve değerlerin düşük olduğunu, bu şekilde kurulum yapmayacağı, apartmana gelen kablo kutusundan daireye kadar olan kısımdaki hattın tarafımızdan değiştirilmesi durumunda kurulumu yapacağını iletti.

Daha sonra 4440129 ile görüşmemden sonra ki telefon görüşmemizde, bu değişimi kendilerinin yapabileceğini ancak apartmana vereceği tüm zararların tarafımızca karşılanması koşuluyla yapılabileceği bilgisi verildi.
Satın aldığım hizmetin daireme sağlanmaması konusundan şikayetçiyim. Apartmana kadar değil daireme hizmet aldım.

Onur 449 Okunma

Cevaplar

  • Onur05 Şubat 2015

    Sayın Yetkili, yeni alacağım bir hizmet için, ankastre'de bulunan arızadan bahsedilmiş, ancak mevcut bir hizmetin onarımı için değil, yeni hattın (hizmetin) bağlanması yönünde bir talebim mevcuttur. Ayrıca altyapı ile ilgili altyapı, elektrik arızası gibi bir durum bulunmamakla beraber, sorunun daireye kadar gelecek hattın çekilmesi olması ve bunun tarafımızdan talep edilmesi, yani hizmetin getirilebilmesi için tarafınızdan yapılması gereken işlemin, bizden beklenmesidir. Binada başka kullanıcılarda mevcuttur ve problemleri bulunmamaktadır. Özellikle belirtmek isterim ki, satın almış olduğum hizmetin, apartmana kadara gelip daireme getirme kısmında (arıza vesaire bulunmadan sadece hat değerlerinin düşük olmasını sebep göstererek), sorumluluğu tarafıma yüklemeniz hizmet kalitenizi sorgulanmasına sebep vermiştir. Buna ilave başka şirketlerden mevcut abonelikler im bulunmaktadır ve hiçbir şirketten dairenize kadar kadar gelecek hattın kurulumu tarafınıza aittir diye bir yaklaşım ile karşılaşmadığımı bildirmek isterim. Kurumsal bir yapı altında şirket prestiji açısından; aboneliğin ilk günü müşterilerinizi bu şekilde mağdur bırakmanızı, şirket politikası olarak görüyorsanız, bu tavrı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

  • Kablo TV Temsilcisi05 Şubat 2015

    Sayın Abonemiz; 3025438 nolu şikâyetinize istinaden ankastre arızalarında Tesis Kurulum Ekiplerimiz tarafından işlem gerçekleştirilememekte olup, talep ettiğiniz takdirde elektrikçiden destek alabilirsiniz. Kurulum sürecinde Türksat A.Ş. Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin 5.13 maddesi esasına göre prosedür uygulanmaktadır: 5.2- Hizmetin verileceği adreste kablo sistemleri altyapısının bulunmaması, binadan kaynaklanan elektrik arızalan, bina yönetiminin izin vermemesi, ankastre sorunları vb. teknik nedenlerle kurulumun gerçekleştirilememesi durumunda, bu engeller aşılıncaya kadar abonelik başvurusu askıya alınır, askı süresi 90 (doksan) günü geçemez. Bu durumda Abone, TÜRKSAT’tan herhangi bir talepte bulunamaz. Abonenin TÜRKSAT’a Kablo Hizmetleri’nden dolayı ödenmemiş borcunun bulunması halinde, borç ödeninceye kadar kurulum işlemi ertelenir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi05 Şubat 2015

    Sayın Abonemiz; 3025438 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön