08 Temmuz 2015

Teledünya (Türksat) Kapatılmayan Abonelik ve Borç!

2006 yılında taşınma sebebiyle kapatma talebi verdiğim aboneliğimin kapatılmayıp 2007 Temmuz ayına kadar devam ettirildiğini ve bu borçlandırmayla ilgili bugüne kadar (2015) faiz işletildiğini, ayrıca avukata verilip icra takibi başlatılacağını cep telefonuma gelen SMS'le öğrendim.

Teledünya (Türksat) firmasında telefon numaram kayıtlı olmasına rağmen bugüne kadar beni hiçbir şekilde bilgilendirmediler. Aradan 9 yıl geçmiş ve kapattırdığımı sandığım hizmetleriyle ilgili borcumu faizi ve avukat masrafıyla birlikte istiyorlar. Çok güzel bir düzenek kurulmuş. Hayatım boyunca bir daha asla Teledünya (Türksat) (Teledünya) ürünlerini kullanmayacağım. Kendilerini Tüketici Haklarına şikayet edeceğim.

Serkan 216 Okunma

Cevaplar

 • Serkan 14 Temmuz 2015

  Ayrıca bu firma şikayet hakkında abone numarasını bile bana sorup öğrenmiştir. t.c. Kimlik numaramdan bulamadılar.

 • Serkan 14 Temmuz 2015

  Dediğiniz gibi "Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde Teledünya (Türksat), borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. " Ama Türksat böyle bir uyarı yapmadı. Reklam için herkese SMS atan Türksat borç bildirimi yapmak için 1 tane bile SMS atamadı.

 • Kablo TV Temsilcisi09 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3361538 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 1014098114 hizmet nolu aboneliğiniz ile ilgili belirtmiş olduğunuz tarihlerde herhangi bir iptal talebiniz görülmemektedir. 1014098114 hizmet nolu aboneliğinizin ödenmemiş faturalarınız nedeni ile 15-07-2007 tarihinde avukata sevk edildiği görülmektedir. İlgili ödemenizi en kısa sürede gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi08 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3361538 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön