14 Aralık 2015

Teledünya (Türksat) İcra Borcu!

2014 yıl'ı başlangıcında Yalova Teledünya (Türksat) 'tan kablolu TV başvurusu yaptım. Aylık 10 TL fatura çıkması gerekiyordu. Evime veya mail adresime herhangi bir fatura gelmedi. Ne de cep telefonuma borca dair bir mesaj gelmedi ve aranmadım. Yarım saat önce e-devlet üzerinden 2.12.2015' de icraya verildiği yazılıyor, 352 liralık borç çıkarılmış. Müşteri hizmetleri mesaj ile bilgilendirme yapıldı deniyor ama herhangi bir mesaj hiç gelmedi. Mail adresim sistemde yokmuş. Halbuki var madem mail adresim yok neden cepten aranarak borç halkında bilgi verilmiyor.

Hüseyin 158 Okunma

Cevaplar

  • Hüseyin18 Aralık 2015

    Aboneliğin açıldığından bile haberim olmaksızın bilgilendirme ve fatura tarafıma SMS ile gönderildiğini yazıyor ama neden se bu SMS'ler bana ulaşmıyor gönderilen tarihlerde elime ulasan Teledünya veyahut Teledünya (Türksat) kanalından SMS ile fatura gelmemiştir. 2 yıl önce ikamet ettiğim adres dışında aboneliğin başlatıldığı eve yollanmış gözükmesine rağmen ellerine ulasan herhangi bir evrak bulunmuyor. Diğer Şirketler 1 TL borç için gece gündüz ararken Teledünya (Türksat)'ın böyle bir durumda 2 yıl sonra aramadan e devlette adalete bakmam ile icraya verildiğimi görüyorum

  • Kablo TV Temsilcisi14 Aralık 2015

    Sayın Abonemiz; 4400829 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 1219923608 hizmet nolu Kablo Tv aboneliğinizi 11-11-2013 tarihinde başlattığınız görülmektedir. Kablo Tv aboneliği başlattığınız tarihlerde Kablo Tv aylık hizmet bedeli 9,00 TL olup faturalar iki ayda bir 18,00 TL olarak düzenlenmekteydi. Aboneliğiniz başladığı tarih itibari ile tarafınıza düzenlenen 5 adet faturanızı ödemediğiniz görülmektedir. Fatura takibi hat sahibi sorumluluğu altındadır. Fatura takibi yapılmaması üzerine ödenmemiş fatura borçları nedeniyle hukuka sevk edildiği görülmektedir. Faturalarınız posta ile hizmet alınan adrese gönderilmiştir. Hukuki süreç, sözleşmelerde belirtilen şekilde yapılmaktadır. Konu ile ilgili sistemde kayıtlı telefon numaranıza bilgilendirme sms'leri gönderildiği görülmektedir. Aboneliğinizin avukata sevk edildiği görülmektedir. Ödeme işlemleriniz ile ilgili bilgi için Avukat ALİCAN POLAT ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Avukata irtibat bilgileri "02268112101" şeklindedir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi14 Aralık 2015

    Sayın Abonemiz; 4400829 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön