10 Aralık 2014

Teledünya (Türksat) HD Kutusu Tv Girişini Yaktı.

Daha önce bıraktığım arıza kaydında HD uydu alıcısının elektrik kesintisinden sonra yandığı anlaşıldı ve anakartı değiştirilmiş halde teslim edileceğinde LG marka 42lw5500 model TV'min HDMI girişlerinin çalışmadığını söyledi.

Diğer TV'de cihaz çalışmakta ve kablolarda da bir sıkıntı yok. Kesinti esnasında kablodan gelen voltajın HDMI girişlerini yaktığı kanaatindeyim (hatta eminim) Ayrıca HDMI kablosu takılmaya çalışıldığında da TV'nin HDMI girişlerinde elektriklenme olduğunu bizzat gözlemledim.

Naci 958 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi08 Ocak 2015

    Sayın Abonemiz; 2885478 nolu şikâyetinize istinaden ; Sözleşmenin 5.3- ‘‘TÜRKSAT Abone’ye teknik destek, bakım ve onarım hizmeti vermekle yükümlüdür. Abone, arıza bildirimini veya hizmetle ilgili taleplerini, Türksat Kurumsal Web Sitelerine, Türksat Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’ne, Türksat Abone Merkezlerine veya Türksat satış noktalarına usulüne uygun yapacağı başvuru ile TÜRKSAT’a iletebilir. TÜRKSAT, arıza kaydının bırakılmasını takiben 3 gün içerisinde arıza ile ilgili onarım faaliyetlerine başlamakla yükümlüdür. TÜRKSAT’ın kusuru dışında oluşan, uzun süreli elektrik kesintileri, altyapı çalışmaları, idari prosedürler, doğal afetler vs. nedenlerle oluşan kesintilerden TÜRKSAT sorumlu değildir. TÜRKSAT’ın kusurundan kaynaklanan arıza ve kesintilerin, TÜRKSAT Kablo Hizmetleri Çağrı Merkezi’ne bildiriminden itibaren bir günü aşması halinde, hizmet verilemeyen tam günlere ait kullanım bedeli, Abone’nin talebi üzerine bir sonraki faturasından mahsup edilir. TÜRKSAT, 1 (bir) ay önceden Aboneyi bilgilendirmek kaydıyla arıza hizmetleri için ücret talep edebilir.’’ 5.8-maddesi " TÜRKSAT, Set Top Box, Conax modül, modem, telefon vb. cihazları Abone’ye peşin veya taksitle satabilir, ya da kiralayabilir. Aboneliğin iptali halinde kalan taksitlerin tamamı tahsil edilir. Abone, TÜRKSAT tarafından satılan cihazları almak zorunda değildir. TÜRKSAT düzenleyeceği kampanyalardan yararlanarak abone olanlara bu cihazları indirimli veya ücretsiz olarak sağlayabilir. Kampanya kapsamında ücretsiz veya indirimli verilen cihazların mülkiyeti Abone’ye geçecektir. TÜRKSAT tarafından Abone’ye kiralanan cihazın veya verilen “Smart Kart”ın mülkiyeti ise TÜRKSAT’a aittir. TÜRKSAT’ın aboneye kiraladığı veya sattığı cihazlara ilişkin, binadan kaynaklanan elektrik arızaları, ankastre sorunları, bina tadilatı, abone kusurlarından kaynaklanan arıza ve kesintiler, abonenin evinde kullandığı TV, PC vb cihazlardan kaynaklanan uyumsuzluklardan abone sorumludur. Bu durumlarda abone TÜRKSAT’tan herhangi bir talepte bulunamaz. Bu nedenle talebinize olumlu cevap verememekteyiz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi10 Aralık 2014

    Sayın Abonemiz; 2885478 nolu şikâyetinize istinaden tarafınızla irtibata geçilmiş olup, şikayete sebep olan konu ile ilgili bilgi edinilmiştir. Yetkili birimlerimize yaşadığınız sorun hakkında ilgili yönlendirme yapılmış olup, gerekli kontroller yapılmaktadır. Konu hakkında tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi10 Aralık 2014

    Sayın Abonemiz; 2885478 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön