Teledünya (Türksat) Haksız Ek Ücret Talebi!

Anıl D. |

1 Ağustosta Kablo Tv başvurum sonrasında şirketin arayıp Teledünya hizmetini de aldığım takdirde Kurulum, Aktivasyon, Tesis gibi ek ücretlerin alınmayacağı ve benim için daha uygun bir kampanya olacağı belirtilmiştir. Firmadan gelen vaatler sonucu bu hizmeti kabul ettikten sonra 4 Ağustosta Teledünya kurulumu yapıldı.Ancak fatura geldiğinde, 1 Ağustosta KabloTV başvurusu yapıldığı bahanesiyle benden tesis ücreti istendi. Kurulumun gerçekleşmediği ve hizmet alınmadığı halde, sözleşmede açıkça belirtilen ve defalarca telefonda teyit ettiğim "ödeme alınmayacak" sözüne rağmen faturaya 43 TL tesis ücreti yansıtılmıştır.
İtirazıma cevaben KabloTV ve Teledünya'ya aynı anda başvurmam neden gösterildi.

Etiketler :

Haksız/Yüksek Ücretlendirme Çağrı Merkezi Sorun Çözme Üyelik/Paket Başvuru

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 23 Eylül
  15:01

  Sayın Abonemiz;

  2703957 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde Kablo Tv abonelik başvurusunu 01-08-2014 tarihinde yaptığınız, Teledünya abonelik başvurunuzu ise 04-08-2014 tarihinde yaptığınız görülmektedir.

  Kablo Tv bireysel aboneliklerde 43 TL kurulum ücreti peşin ya da taksitli olarak fatura edilmektedir. Teledünya hizmeti ile ilgili geçiş yapmış olduğunuz Herkes İçin Teledünya Hd Temmuz Kampanyası' na ilk Kablo Tv abonelik başvurusu oluşturmadan geçiş yapmış olmanız dahilinde tarafınızdan Kablo Tv kurulum ücreti alınmamaktadır. Ancak aboneliğinizi ayrı tarihlerde oluşturmuş olmanız Kablo Tv kurulum ücretinin tüm bireysel aboneliklerde fatura edildiği şekilde tarafınıza fatura edilmesine konu olmuştur. Konu ile ilgili faturanızda herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

  Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

  Saygılarımızla.

 • 22 Eylül
  10:31

  Sayın Abonemiz;

  2703957 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla.