25 Eylül 2013

Teledünya (Türksat) Fatura Ödemesi Yapıldığı Halde Ödenmedi Görünüyor!

106106**** hizmet numarası için en son 12.03.2013 tarihinde ödenmeyen 2 adet fatura için bilgi aldım ve ödemelerini online işlem merkezinden gerçekleştirdim. 24.09.2013 tarihinde ise 2009 yılı 10. ay ile 2013 4. ay arasında ödenmeyen 8 ayrı fatura için icra dairesinden tebligat aldım.

Ödenmemiş faturalar bildirilmeden İcra takibinin başlatılmasını bir kenara koyuyorum ama online işlem merkezinde nasıl oluyor da borçsuz gözüküyorum ama icralık duruma düşüyorum.

Güneş 214 Okunma

Cevaplar

 • Güneş 01 Ekim 2013

  Zor birşey mi istedim?

 • Güneş 29 Eylül 2013

  Sisteminize musteri numaram ile baglanip bi bakarmisiniz? Sisteminiz bana borcunuz yok, Size ise odenmemis 8 ayri faturam oldugunu soyluyor. Nasil oluyor bu is?

 • Kablo TV Temsilcisi29 Eylül 2013

  Sayın Abonemiz, 2031561 Nolu şikayetinize istinaden sistemde gerçekleştirilen kontroller sonucu 106******* hizmet numaralı aboneliğiniz ödenmemiş fatura bilginizden dolayı Avukata Sevk Edilmiş durumda olduğu için Avukat Mehmet TARAKÇI ( 224 250 41 64 ) ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hizmetlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Abonelik sözleşmesi hızlı erişim için “ http://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/formlar/abonelik_sozlesmesi.pdf “ linkini tıklayabilirsiniz. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikayetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla,

 • Güneş 28 Eylül 2013

  herhangi bir bilgilendirme olmamıştır.

 • Kablo TV Temsilcisi25 Eylül 2013

  Sayın Abonemiz; 2031561 numaralı şikayetinize istinaden gerekli yönlendirme ve bilgilendirme mail adresinize yapılmıştır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikayetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Müşteri Hizmetlerimiz ile irtibata geçebilir, [email protected] iletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi25 Eylül 2013

  Sayın Abonemiz, 2031561 numaralı şikayetinize istinaden gerekli kontrolün yapılması ve sonuçlanması için yetkili birimlere gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılmıştır tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön