06 Temmuz 2015

Teledünya (Türksat) Dondurma Talebinden Ek Ücret İsteniyor.

4027870 No.lu Teledünya abonesiyim. 24 ay kullanma taahhüdüm karşılık kampanyalı fiyattan kullanıyorum. Bu süre içerisinde 2 ay aboneliğimi dondurmak için müşteri hizmetlerini aradım. Bana dondurma işlemini yapabileceklerini ancak doldurduğum süreyi 24 ayın üstüne ekleyip kampanyalı fiyattan değil normal fiyattan kullanabileceğimi söylediler.

Doldurduğum sürenin 24 aya eklenmesine sorun yok. Ancak ben vermiş olduğum 24 ay taahhütte uyuyorum ancak şirket bana yapmış olduğu kampanyalı fiyata uymuyor. Ayrıca doldurduğum süre içerisinde de benden 5.90 lira talep etmektedir.

Ertuğrul 639 Okunma

Cevaplar

  • Ertuğrul 06 Temmuz 2015

    Verdiğiniz cevap benim dediğimde aynı. Dondurma işlemi süresini ekliyorsunuz ama fiyata zam yaparak. Ne anladım dondurma işleminden.

  • Kablo TV Temsilcisi06 Temmuz 2015

    Sayın Abonemiz; 3354614 nolu şikâyetinize istinaden askıya alma (Dondurma İşlemi) aşağıdaki şekilde yapılmaktadır; Hizmet Dondurma (Askıya Alma) işlemi için bölgenizde yer alan Türksat Abonelik Merkezi aracılığıyla ya da 444 0 126 Türksat Kablo çağrı merkezimiz ile irtibata geçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Askıya alma işlemi ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir; · Abone bir yıl içerisinde tercihe bağlı olarak 1 ay, 2 ay ya da 3 ay olarak toplamda en fazla 3 ay bu hizmetten faydalanabilir. · Hizmetin askıya alınabilmesi için müşteriye ait ödenmemiş faturasının olmaması gerekmektedir. · Askı başvurusu Kablo TV hizmeti için alınır ve diğer alt hizmetlere otomatik uygulanır. Sadece Kablo TV veya alt hizmet tek başına askıya alınamaz. · Askı başvurusu alınabilmesi için Kablo TV ve alt hizmetlerin hiçbirinin hizmet durumu başvuru konumunda olmaması gerekmektedir. · Hizmetin başlangıç tarihinden(geçici tesis tarihi) itibaren 1 ay süre geçmemişse askıya alma başvurusu alınmaz, kullanıcıya bilgi verilir. Dondurma süresi zarfında bitiş süresi uzatılabilir/kısaltılabilir. Süre uzatma/kısaltma işlemi toplamda 3 ayı geçmemek kaydıyla maximum 2 defa gerçekleştirebilir.(1+1+1). Askı uzatma işlemi askı süresi dolmadan gerçekleştirilebilir. Askıda geçen süre ay bazlı hesaplanmakta olup kullanılmayan günler için kıst uygulanmayacaktır. · Askıda geçen süre zarfında hizmetler üzerinde işlem yapılamaz (iptal, ön iptal, tarife değişimi, arıza kaydı,vb…). İşlem yapılabilmesi için hizmetin öncelikle tekrar aktif hale getirilmesi gerekmektedir. · Askı süresi zarfında müşteri isteğine bağlı olarak askıdan indirme işlemi ile hizmet tekrar açılabilir. · Abonenin hizmetleri belirlenen süre sonunda (1, 2, 3 ay) abonenin yeniden başvurmasına gerek kalmadan otomatik açılacaktır. · Askıya alma, askı süresinin uzatımı, askıdan indirme işlemleri sonrasında müşteriye sms ve/veya email bilgilendirmesi yapılacaktır. · Taahhütlü aboneliklerde askıda geçen süre taahhüt süresine eklenerek taahhüt bitiş süresi ötelenecektir. Ötelenen bu süre boyuncawww.turksatkablo.com.tr adresinde yer alan güncel tarifeler üzerinden ücretler fatura edilecektir. · Taahhüt süresinin uzatımı işlemi askıdan indirme işlemi sonrasında otomatik olarak gerçekleşecektir. · Askıya alma işlemi Kablo TV hizmeti ve altındaki interaktif hizmetler olan Uydunet ve Teledünya için gerçekleştirilir. · Askıda geçen süre zarfında müşterinin var olan taksitleri askı sonrası çıkacak ilk faturaya yansıtılacaktır. · Hizmetlerin askıdan alınıp hizmetlerin tekrar verilmeye başlandığı ilk faturasında interaktif hizmetler için ücret yansıtılmayacak, sadece 9,90 TL/Ay olan Kablo TV ücretinin yarısının (4,95 TL/Ay olarak) askıda geçen süre ile çarpılarak kıst bedel olarak yansıtılacaktır. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi06 Temmuz 2015

    Sayın Abonemiz; 3354614 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön