21 Nisan 2016

Teledünya (Türksat) Cihaz İade Alınmıyor!

Kısa bir süre içerisinde şehir değişikliği yapacağım için, Teledünya/ Uydunet aboneliğimin yeni adresime taşınması konusunda başvuru yapmak üzere müşteri hizmetlerini aradım. Yeni adresimde altyapılarının olmadığını, üyeliğimi iptal edebileceklerini fakat cihaz bedellerini ödemem gerektiğini söylediler. Senelerce farklı dijital platformları kullandım. Böyle bir uygulama görmedim. Hem hizmet veremiyorsun, hem de cihaz bedellerini zorla tahsil etmeye çalışıyorsun. Bu cihazları üyeliğimi iptal ettikten sonra ne yapacağımı nerede kullanabileceğimi soruyorum, bunun mantıklı bir açıklamasını istiyorum. Tek söyledikleri uygulamalarının bu şekilde olduğu. Kalite kültürünün en önemli ilkelerinden olan müşteri memnuniyetinden oldukça uzak bu kurumdan şikayetçiyim.

Onur 344 Okunma

Cevaplar

  • Onur 21 Nisan 2016

    Bu ortadoğu kurnazlığını kaç müşterinize daha yapmaktasınız? Evrensel kalite ilkelerine sığmakta mıdır bu uygulamanız? Üyelik esnasında imzalattığınız sözleşmede yaptığınız kelime oyunlarıyla mı kendinizi savunmaktasınız? hizmetini veremediğiniz bir cihazı hangi mantıkla geri iade alamamaktasınız? Dijital platformunuz haricinde kullanamayacağım cihazlarınızın bedelini almak nasıl bir üçkağıtçılık örneğidir? Bundan sonraki süreci tüketici haklarım doğrultusunda ilgili kuruluşlarla birlikte yürüteceğim. Rezilliğiniz elbet kamuya duyurulacaktır.

  • Kablo TV Temsilcisi21 Nisan 2016

    Sayın Abonemiz; 5348836 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontroller kapsamında 26-11-2015 tarihinde Çifte Fırsat Kampanyası'ndan yararlandığınız ve cihaz ücretlerini taksitlendirdiğiniz görülmektedir. Dolayısıyla cihaz bedelleri tarafınızdan ödenmek durumundadır. Yararlanmış olduğunuz kampanyada cihaz, kampanya dahilinde verilmemiştir. Cihazı, ücreti mukabilinde satın aldığınız için iade kapsamına alınamamakta olup ilgili kampanyada cihazlar ücretsiz verilmediği için cihaz iadesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Sistemsel olarak da bu durum mümkün olmamaktadır. Şebeke dışı nakilden iade süreci kapsamında kampanyanın size sunmuş olduğu indirimler, kurulum ve aktivasyon bedelleri tarafınızdan tahsil edilmemektedir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Türksat Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi21 Nisan 2016

    Sayın Abonemiz; 5348836 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön