07 Ocak 2015

Teledünya (Türksat) Ceza Bedeli Alıyor.

Aboneliğimi ev adresimi taşımamdan dolayı iptal etmek istedim. Normal abonelik taahhüt dışında başka bir taahhüt ücreti daha çıkardılar. Çağrı merkezinin internet hızınız düşük daha hızlı bir bağlantı ister misiniz yalanı ile telefonda onay verdiğimiz bir işlem için yeni taahhüt oluşturup bunu da üyeliği iptal etmek istediğimizde fatura ve ceza olarak yansıttılar.

Bunun haksız bir işlem olduğunu elinizde sözleşme olmadan fatura edemeyeceklerini söylememe rağmen hiçbir şikayetim dikkate alınmadı. Hakkımı mahkemede aramamı söylediler. Bu tamamen bir yanıltma taşeron firmalara haksız kazanç sağlamak için vatandaşın cebindeki paraya göz dikmektir. Acil olarak sorunum ile ilgilenilmesini istiyorum.

Hatice 310 Okunma

Cevaplar

 • Hatice 19 Ocak 2015

  Göndermiş olduğunuz cevaba güvenerek çağrı merkezini aradım ilk görüşmemde 75 TL'nin iptal edildiği ödeme gereken tutarın 178 TL olduğunu söylediler. Bu cevaba güvenerek kampanyadan çıkışımı ve aboneliğimi iptal ettirmelerini söyledim. Telefon ile iptal kaydımı alıp 10 gün içinde bayiliğe gidip iptali onaylatmam gerektiğini söylediler. Bende Ümraniye esenevler bayiliğine gidip iptali gerçekleştirdim. Görevli bayana durumu anlatmama rağmen ekranda gördüğü rakamı bana söylemeyip iptali gerçekleştirdi. İptal evrağını imzalamaya sıra geldiğinde çıkan tutarı ısrarla sorduktan sonra 360 TL gibi bir ödeme olduğunu söyledi. Bu durum üzerine çağrı merkezini tekrar aradım ekranda rucü edilen tutarı göremediklerini taahhüt bedeli olan 360 TL'yi ödemem gerektiğini söyledi. Bunun üzerine sinirlenip ısrarla sorularımı tekrarladığımda AA evet bir rücu görünüyor ama bu henüz karşı tarafa bildirilmemiş faturanızdan düşülmemiş cevabı aldım. Bunun üzerine çağrı merkezinde arkadaş il müdürlüğüne yazı yazacağını rücu edilen bedelin faturamdan düşüleceğini söyledi. Koskoca kurumun böyle saçma ayak oyunları yapmasına anlam veremiyorum ben bilinçli bir vatandaş olarak yapılan bu haksız kazancın peşine düştüm. Bilinçli olmayan vatandaştan bu bedeli çatır çatır tahsil ediyorsunuz. Bana söylenen tutarın acilen düşülüp gerekli bilgiyi tarafıma verilmesini rica ediyorum

 • Kablo TV Temsilcisi08 Ocak 2015

  Sayın Abonemiz; 2954540 nolu şikâyetinize istinaden yetkili birimlerimiz tarafından yapılan incelemeler neticesinde tarafımıza iletmiş olduğunuz beyanınız dikkate alınarak Her Eve Uydunet Kampanyası'ndan çıkışınız yapılarak 75 TL Kampanya çıkış ücreti ilgili birime rücu edilmiştir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi07 Ocak 2015

  Sayın Abonemiz; 2954540 nolu şikâyetinize istinaden Yetkili birimlerimize yaşadığınız sorun hakkında ilgili yönlendirme yapılmış olup, gerekli kontroller yapılmaktadır. Konu hakkında tarafınıza en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi07 Ocak 2015

  Sayın Abonemiz; 2954540 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön