21 Temmuz 2015

Teledünya (Türksat) 7 Sene Boyunca Uykuda Tutulup Faizle Katlanarak Bana Gönderilen 405.88 TL Haksız

Bir gün posta kutusuna 405,88 TL borcum olduğunu ve 21 gün içerisinde ödemediğim halde yasal yollara başvurulacağını yazan bir fatura geldi. 2008 yılında hizmeti başvurup babam üzerinden kendi üzerime aldım. Babam üzerine olan son fatura elimde ve borç yok. Sonra adıma devam eden faturalarda öyle. Hatta gecikme bedeli bile yok. Yasal sürece düşmemek için bu haksız faturayı ödedim. Şimdi geri iadesini istiyorum. 7 sene uykuda tutulup faizle katlanarak önüme konan bu borcu kabul etmiyorum. Üzerime devralırken bu borç varsa eğer neden bilgilendirilmedim. 7 sene boyunca neden faturalar gelirken yansıtılmadı? Babamın (İ***) hizmet no:104***177) benimki:1042021**.

Hakan 722 Okunma

Cevaplar

 • Hakan 05 Şubat 2016

  Tüketici hakem heyetine başvurdum. Hakem Heyeti beni haklı buldu. 15 günlük süreyi beklerken beni aradılar. Tamamını değil bir kısmını önerdiler. Kabul etmedim. Şimdi süre doldu bakalım ödeyecekler mi? Yoksa işi yokuşa mı sürecekler bundan sonra yapacakları her şeyi buradan yüzlerine vuracağım. 7 sene bana hiçbir bilgilendirme verme sonra faiziyle katla bana borcun var de. Yok öyle yağma. Haksızlığa karşı yılmadan mücadele edin ki böylelerin cesaretini kırın. Bence birçokkez aynı şeyi yapmışlar. Ben bizzat bir tanesine bunların bayisinde rastladım.

 • Hakan 26 Temmuz 2015

  Ayrıca tüketici hakem heyetine başvurdum ve oradan hakkımı arayacağım. TURKSATın düştüğü hale bakın 2006 dan beri düzenli borcunu ödeyen ve 1 kez bile gecikme bedeli ödemeyen benim gibi bir insana bunu yaptınız ama elimden geldiğince bu haksız parayı size yedirmeyeceğim. Bu güne kadar bir kez gecikme bedeli ödemeyen bir insanın nasıl borcu olabilir?

 • Hakan 26 Temmuz 2015

  Ben size borcum olduğunu İddaa ettiğiniz tarihlerden daha sonraki faturayı yolladığım halde ve orada borcum yoktur yazdığı halde hala aynı yanlışta israr ediyorsunuz. Sizde kötü niyet var. Kötü niyet 1=hizmet aboneliğimi devraldığım tarihte değil de neden 7 sene sonra babamın abonelğini fesh ettiniz? 7 sene önce madem borcum vardı bana bildirmediniz? Ben senelerdir 1 kez bile gecikme faizi bile ödemedim. Kötü niyet 2= her ay fatura borcumu gönderiyorsunuz da neden 7 senedir bu borcu posta ile göndermediniz? Ben daha dün annemi kardeşimi ve yeğenimi aynı gün toprağa verdim birde bu sıkıntıyı bana yaşattığınız için Allah ta ne hakkettiyseniz onu size versin. Herkese sözüm Türksat'a abone olmayın.

 • Kablo TV Temsilcisi22 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3386178 nolu şikâyetinize istinaden yapılan kontrollerde 1041996177 hizmet nolu aboneliğinizi 01-02-2008 yılında veraseten iptal konuma aldığınız görülmektedir. 1041996177 hizmet nolu aboneliğinize ait 20080501138629 nolu 166.54 TL tutarındaki faturanızın detaylarında, Aralık 2007, Ocak 2008, Şubat 2008 dönemlerine ait kullandığınız gün kadar ki bedellerin hesaplanarak yansıtıldığı görülmektedir. İlgili faturanızın ödenmemesi sebebi ile 16-06-2015 tarihinde hizmetinizin iptalden hukuka sevk edildiği görülmektedir. İlgili faturanızda herhangi bir sorun tespit edilmemiş olup düzenlenen faturanız hizmet aldığınız dönemleri kapsamaktadır. Faturanızın ödenmemesine istinaden tarafınıza 20150600008938 nolu 16-06-2015 son ödeme tarihli gecikme bedelini içeren bir adet fatura düzenlenmiştir. Fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almakta olup faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

 • Kablo TV Temsilcisi21 Temmuz 2015

  Sayın Abonemiz; 3386178 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön