20 Nisan 2015

Teledünya (Türksat) 2 Sene Sonra Ödenmemiş Fatura!

Evimi taşıma ve taşındığım yerde hizmet veremiyormuş olmanızdan dolayı iptal işlemi yaptım. Ve bu işlemi yaparken borcum olup olmadığını sordum, ve borcum olmadığı söylendi. Akabinde de herhangi bir mesaj, mail faturası tarafıma ulaşmadı ta ki 2 seneye kadar. 2013' de iptal işlemi yaptım. Şimdi bana 2 aylık borcunuz var diye mesaj geldi. Neyse geçen ay 2 aylık ödemeyi yaptım. Bu ayda onları geç ödediğim için ceza ücreti geldi. Şaka gibisiniz. Ya siz ne yaptığınızı bilmiyorsunuz ya da insanları saf yerine koyyorsunuz!

Raşit 447 Okunma

Cevaplar

  • Kablo TV Temsilcisi21 Nisan 2015

    Sayın Abonemiz; 3190660 nolu şikâyetinize istinaden 115******8 hizmet numaralı aboneliğinizi 21.09.2013 tarih itibari ile iptal ettiğiniz görülmektedir. Yapılan incelemelerde son ödeme tarihi 23.09.2013 olan Ağustos 2013 dönemine ait ve son ödeme tarihi 21.10.2013 olan Eylül 2013 dönemine ait faturalarınızın 19.03.2015 tarihinde ödendiği tespit edilmiştir. Ağustos-Eylül 2013 dönemlerine ait faturalarınızın 19.03.2015 tarihinde ödenmiş olması sebebi ile gecikme faizi işlemiş olup, ödeme tarihinize müteakip gecikme bedellerini içeren 21.04.2015 son ödeme tarihli 27.70 TL tutar 20******828794 no ile son bir fatura düzenlenmiştir. Fatura takibi ve sorumluluğu aboneye ait olup fatura sorumluluklarıyla ilgili detaylı bilgi, imzalamış olduğunuz Abonelik sözleşmesinde 5.24 nolu madde de yer almaktadır. Faturalar ödenmediği takdirde aşağıdaki madde gereğince işlemler yapılmaktadır. 5.24- Abone faturanın adresine ulaşmasını beklemeksizin aylık ödemelerini yapmakla yükümlüdür. Faturanın adrese ulaşmaması halinde Abone, fatura bilgi ve tutarını ile tahsilat noktalarını gelen faturadan, TÜRKSAT kurumsal web sitelerinden, Türksat Abone Merkezleri ve Türksat Çağrı Merkezi’nden ve TÜRKSAT’ın belirleyeceği diğer yerlerden öğrenerek belirtilen tahsilat noktalarına öder. Faturada belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura bedelleri için Türksat Ücret Tarifesinde belirtilen oranda gecikme bedeli uygulanır. Fatura bedelinin son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde uygulanacak gecikme bedeli oranı ile bir önceki dönemde geç ödenen faturaya uygulanmış gecikme bedeli oranı ve miktarı faturada belirtilir. Abone tarafından fatura bedelinin ödenmemesi halinde TÜRKSAT, aboneliği tek taraflı olarak iptal edebilir veya hizmeti kesebilir. Ödenmemiş borcu olduğu halde aboneliğin devam etmesi durumunda, Abone’nin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkmaz. Ödenmeyen fatura borcunun takibi için yasal işlemleri başlatmadan 3 ay öncesinde TÜRKSAT, borcunu ifa etmesi aksi takdirde borcun yasal yollarla tahsil edileceği hakkında Abone’yi son kez uyarır. Ödenmeyen fatura bedelleri T.C. Merkez Bankası’nın kısa vadeli avanslara uyguladığı avans faizi ile birlikte yasal yollardan tahsil edilir. Borcun ödenmesi halinde, borcundan dolayı iptal edilen abonelik, Abone’nin talebi ile ve ihya bedeli karşılığında yeniden aktif hale getirebilir. Hattınız ile ilgili tüm soru ve şikâyetleriniz için 7/24 444 0 126 ya da 126 nolu hattımızdan Kablo Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz. Saygılarımızla.

  • Kablo TV Temsilcisi20 Nisan 2015

    Sayın Abonemiz; 3190660 nolu şikâyetinizde yer alan konunun çözümlenmesi ve memnuniyetinizin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler başlatılmıştır. Tarafınıza en kısa sürede bilgi verilecektir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön