02 Kasım 2016 #6839655

Teknosa'nın Satış Sonrası Hizmet Anlayışı!

Lenovo markalı laptop 6. ayda tuş takımındaki sorun nedeni ile arızalandı. Teknosa kanalı ile servise gönderemedim çünkü Teknosa sadece yönlendirme yapmaktadır. Onların yönlendirmesi ile Lenovo servise form ile ulaştım. Adresimden kargo ile ürün alındı. Garantisi devam eden ürün için peşin 416 TL talep edildi. Onu da itiraz kayıtlı derhal ödedim. Ancak parça olmadığı için onarım yasal 20 iş günü sürede yapılamadı. Kısaca yasada tanımlı şartların tamamı belgeli olarak oluştu. Yasaya göre müştereken satıcı olarak sorumlu olan Teknosa akıl vermek dışında hiçbir çözüm önermemektedir. Konuyu Tüketici Hakem Heyetine şikayet etmemi öneren bir satış sonrası hizmet anlayışı vardır.

Ebru 243 Okunma

Cevaplar

  • Ebru02 Kasım 2016

    6502 sayılı kanun açık olarak ayıba karşı satıcının sorumlu olduğunu emrederken Teknosa kendisi sorumlu değilmiş gibi servise müracaat etmemi önermektedir. Büyük firma olmak sorun yaşandığında nasıl çözüldüğü ile alakalı bir durumdur. 20 iş günü azami tamir süresi aşıldı ise Vatan Bilgisayar siz müraccat dahi etmeden sizi davet edip gereğini yaparken Teknosa kendi ayıbını başka ayıp ile kapatmaya çalışmaktadır.

  • Ebru02 Kasım 2016

    Tüketicinin seçimlik hakları MADDE 11 – (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici; a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme, ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. (2) Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir. Bu fıkradaki hakların yerine getirilmesi konusunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur.

  • Teknosa Temsilcisi02 Kasım 2016

    Değerli Müşterimiz, Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla TeknoAsist Merkezi 0850 222 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön