26 Ağustos 2013 #1976877

Teknosa'dan Aldığım Bilgisayar 5 Ayda 5 Kez Servise Gitti!

25.02.2012 tarihimde aldığım Teknosa'dan aldığım Toshiba bilgisayarım son 5 ay içerisinde 5 kez servise gitti. İlk üçünde sorun olmadığını söyleyen servis dördüncüde ram de arıza var dedi değiştir. Sorun yine devam etti son gönderdiğimde Ana kartı değiştirdiklerini öğrendim.


Bilgisayarımın yenisi ile değişimi yada ücret iadesi istememe rağmen bunun mümkün olmayacağını söylediler.Servise her gittiğinde parça değişmesi gerekir gibi gerekçeler sunuluyor. Yönetmelik gayet açık böyle bir şart yoktur. Gerekirse yasal hakkımı kullanacağım.


14.06.2003 tarihinde yayınlanan garanti belgesi uygulama esaslarına dair yönetmeliğin 14. maddesine göre ürünümün değiştirilmesini yada para iadesi istiyorum.

Ramazan 71 Okunma

Cevaplar

  • Ramazan29 Ağustos 2013

    Teknosa müşteri hizmetleri bana ulaştı.Yaptığımız görüşmede değişim yada para iadesinin mümkün olamayacağını söylediler. Gerekçeleri; servise her gittiğinde parça değişimi gerekiyormuş.Sayın yetkili kanunda ve yönetmelikte lütfen bana her servise gittiğinde parça değişimi gerektiğini yazan bir cümle gösterin.mail adresime o maddeyi lütfen gönderin. Madde:8 Tarih:24 Nisan 2011 PAZAR Resmî Gazete Sayı : 27914 a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması. Bu maddenin nereseinde her seferinde değişim yazıyor sayın yetkili.Servise gönderdiğimde ilk 3 ünde arıza tesbit edemediler.Bu kimin suçu acaba. Ayrıca anakartı değişimi yapıldı diyerek gönderilen bilgisayarım 2 gün sonra tekrar aynı arızayı yaptı ve bugün itibari ile tekrar gönderdim.Bu sefer ne diyecek sayın yetkili servisiniz çok merak ediyorum.

  • Teknosa Temsilcisi28 Ağustos 2013

    Sayın Yetkili, Öncelikle müşterimizin yaşamış olduğu durumu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşterimizin belirtmiş olduğu irtibat numarasından arama yapılmış fakat kendisine ulaşılamamıştır. Teknosa’da müşterilerimizin memnuniyetine verilen önem, Teknosa hizmet anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Bu kapsamda müşterimizin talebini ‘’4822 sayılı Yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un maddeleri gereği “gerekli koşulların ve şirket uygulamalarımız kapsamında verdiğimiz alternatif hizmeti koşullarının da oluşması durumunda talebi karşılanacaktır. Satış sonrası operasyonel desteğimizi anlatabilmemiz ve yardımcı olabilmemiz için müşterimizin tarafımıza ulaşmasını rica ederiz. Saygılarımızla, TeknoAsist Merkezi İletisim Bilgileri : TeknoAsist Merkezi Numaramiz : 444 55 99 (7 gun 24 saat ulasabilirsiniz ) Web Adresimiz : www.teknosa.com / www.teknosaasist.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön