19 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10808547

Teknosa'da Zam İçin Kandırıldık!

18.08.2018 tarihinde Hill Town Küçükyalı AVM’deki Teknosa’ya Epson L3060 adlı yazıcı almak için gittim. Mağaza çalışanlarından E***adlı görevli ile yazıcıyı önerip önermediğini görüştük. Görevli bu yazıcı hiç tavsiye etmediğini, baskıyı ıslak çıkardığını söyledi. Islak çıkartmak derken ne demek istediğini sordum. Islak çıkartıyor işte dedi ve servisi sorunlu tavsiye etmem dedi.


Bu yazıcıyı ofiste kullandığımızı, herkesin memnun olduğunu söyledim, böyle bir sorun olmadığını söyledim tavsiye etmiyorum, müşterilerimizden olumsuz dönüş alıyoruz dedi. Ben biraz daha araştırayım, ofistekilere sorayım yarın alırım olmadı dedim. O akşam yaptığım araştırmada ofis arkadaşlarıma sorduğunda yazıcının mükemmel olduğunu söylediler.


Ertesi sabah yazıyı almak için tekrar Hill Town Teknosa'ya gittim önceki akşam 800 TL olan yazıcı bu sabah 1200 TL'dediler. Dün bana satmamak için her şeyi yaptıklarını, zam geleceğinden dolayı bunu yapmış olduklarını şu anda anladığım ilettim.


Mağaza müdürünü çağırdım onunla görüştüm, böyle bir durum ilk defa yaşadıklarını gerekenin yapılacağını söylemesine rağmen herhangi bir indirim yapamayacaklarını söylediler. Satış görevlisinin bana bunu satmamak için türlü bahaneler uydurduğunu, bu durumu şu anda anladığımı iletmeme, %50 zam yapmak, ürünü daha pahalıya satmak için müşterinin kandırıldığını söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.


Ülkemizin bulunduğu şu durumda ticari işletmelerin daha fazla kar etmek için müşteriyi kandırmaya kandırmaya çalıştıkları şu günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri aklıma geliyor; “Dahili ve harici bedbahlarınız olacaktır. ” Gerçekten içeride bu kadar üç kuruş için kandıran varken bizim güzel günler görme ihtimalimiz gerçekten zayıf.


Böyle bir firmanın, çalışanlarının, mağaza sorumlusunun buna katılması gerçekten durumun vahim olduğunu gösteriyor.

Murat Murat 287 Okunma

Cevaplar

  • Murat13 Eylül 2018

    Herhangi bir düzeltme yapmamıştır Teknosa ve durumun günümüz şartlarına uyduğu söylenmiştir. Ülkemizin bulunduğu zor günlerde içimizdeki İrlandalılardan kurtulmalıyız öncelikle.

  • Teknosa Temsilcisi19 Ağustos 2018

    Değerli Müşterimiz,   Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.     Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler