27 Ekim 2016 #6798685

Teknosa Ürün İadesi Yapmıyor!

06.10.2016 tarihinde Teknosa Cevahir mağazasından bir adet mikrofonlu kulaklık satın aldım. Kulaklığı eve gidince iPhone 5 model telefonuma taktım ve sesin çok kötü bir şekilde derinden ve boğuk geldiğini fark ettim. Yeniden ambalajına koyup 12.10.2016 tarihinde aynı mağazaya geri götürdüm. Ancak ürün değişikliği veya iadesi yapılamadığını, ürünü yetkili servise göndereceklerini ilettiler. 7055436 takip numarası ile servis formu açtılar.


13 gün sonra 25.10.2016 tarihinde mesaj geldi ve ben de 27.10.2016 tarihinde Teknosa Cevahir mağazasına gittim. Servisten gelen yeni ürünü teslim aldım ve yetkilinin yanında kutusunu açıp test ettim. Ancak aynı sorunla yeniden karşılaştım. Ben de artık ürün iade talebinde bulundum ancak yine yapamayacaklarını servise gönderebileceklerini ilettiler ve yeniden servis formu açtılar. Tüketici Kanunu 11.maddesine göre iade talep ediyorum.

Elif 406 Okunma

Cevaplar

  • Elif12 Kasım 2016

    06.10.2016 günü satın aldığım Philips marka kulaklık ile başladı süreç. Ürünü akşam eve gidince telefonuma takıp denedim ve sesin kalitesiz, boğuk geldiğini anlayınca Teknosa'ya geri götürdüm.Ürünü yanlarında test etmeme rağmen değişim/iade talebimi kabul etmediler. Servis formu açtılar. 13 gün sonra mesaj geldiğinde gittim aynı modelin yenisini teslim etmek istediler. Teknosa yetkilisinin yanında test ettim ürünü ve aynı sorunla karşılaştım. Ancak hiçbir şekilde Teknosa ürün iadesi ve değişimi talebimi gerçekleştirmedi. Tekrar servis formu açtılar. Bu sefer 14 gün sonra Teknosa'dan yeni mesaj geldi işlemler sonlandırıldı diye. Ancak yeniden aynı modelin kapalı kutusunu teslim etmek istediler. Yine ürünü yetkilinin yanında test ettim ve aynı sorunla yine yeniden karşı karşıyaydım. Ürünü teslim almadım. Görüldüğü üzere Teknosa Tüketici kanununun 11. md ne açıkça aykırı davranmaktadır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön