20 Mart 2013 #1695577

Teknosa Tüketiciyi Mağdur Ediyor!

Aldığım Nikon Marka Fotoğraf Makinesi Şarj almamaya başladı bende Teknik Servise Teknosa aracılığıyla gönderdim. Kullanıcı Hatası olduğunu ek 145 tl verirsem üst modeli ile değiştirmeyi teklif ettiler ben de kabul etmedim. Teknoassiste durumu bildirdim. Takip edeceklerini söylediler.


En son dün ürün mağazaya gelmiştir alabilirsiniz mesajı ile Teknosaya gittiğimde mealen "Kullanıcı hatasından dolayı 145 tl fark ile bir üst modeli teklif ettiklerini benden de cevap gelmeyince ürünü aynen gönderdiklerini" belirten bir not vardı. Ben tekliflerini kabul etmedim (cevap verdim), Teknosa da takip ettiğini belirten sms'ler atıyordu telefonuma sürekli.

Abdurrahim 429 Okunma

Cevaplar

  • Abdurrahim20 Eylül 2013

    Bugün Tüketici Hakem heyeti kararını tebellüğ ettim. Zafer tüketicinin. Ürünün parasının iadesine karar verildi. gidip çatır çatır alacağım parayı. Çok şükür. Yaşasın adalet!

  • Teknosa Temsilcisi20 Mart 2013

    Sn. Yetkili ; Musterilerimizin memnuniyetine verilen onem, Teknosa hizmet anlayisimizin temelini olusturmaktadir. Teknosa olarak degerli musterimizin talebi dikkatle degerlendirilerek gerekli bilgilendirme tarafimizdan yapilmistir. Konuyu bilgilerinize sunariz. Saygilarimizla, İletisim Bilgileri : Teknosa Asist Merkezi Numaramiz : 444 55 99 (7 gun 24 saat ulasabilirsiniz ) Web Adresimiz : www.teknosa.com / www.teknosaasist.com

  • Abdurrahim20 Mart 2013

    TEKNOSA NIKON EL ELE MÜŞTERİYİ MAĞDUR ETMEYE TEKNOSA-Düzce Mağazasından Nikon Marka bir fotograf makinesi almıştım. Cihaz şarj almamaya başladı. Bu şikayet ile henüz garanti süresi de bitmediği için cihazın tamiri için Teknosa Düzce şubesine başvurdum. Cihazı teslim alıp (sağlam ve orijinalşarj bataryası ile bitlikte) teknik servise gönderdiler. Bir süre sonra beni Teknosa Düzce şubesinden arayarak “cihazın şarj yuvasının yandığını bunun nedeninin benim farklı USB kablosu kullanmış olduğumu dolayısıyla kullanıcı hatası olduğunu ama talep etmem halinde cihazın bir üst modelini 145 TL fark ile bana verebileceklerini” söylediler. Bu teklifi redettim. Çünkü ben farklı USB kablosu kullanmadım bana cihaz ile verilen USB kablosunu kullandım. Eğer bu USB kablosu orijinal değil idiyse bile kendileri bana ürünü satarken orijinal olmayan bir USB kablosu vermek suretiyle ayrıca beni mağdur etmiş oluyorlar. Şimdilik o konuyu bir tarafa bırakalım. Durumu www.sikayetvar.com’a da yazdım. Aynı gün Teknosa müşteri temsilcisi beni arayarak durumu bir de benim ağzımdan dinledi ve tedarikçi firma ile (Nikon) de görüşüp durumu netleştireceklerini söyledi. Bir süre sonra (yaklaşık bir hafta sonra) 07/03/2013 tarihinde cep telefonuma “SAYIN MUSTERIMIZ, YETKILI SERVISE GONDERILEN URUNLE ILGILI ISLEMLERINIZ DEVAM ETMEKTE KONU TEKNOASIST MERKEZIMIZCE TEKIP EDILMEKTEDIR” diye bir mesaj geldi. Ayrıca 12/03/2013 tarihinde de “SN. MUTERIMIZ , Y.SERVISDEKI URUNUNUZUN ISLEMLERININ HIZLANDIRILMASI ICIN TEDARIKCI FIRMA ILE GORUSULMUSTUR. URUN MAGAZAMIZA DONDUGUNDE SIZI BILGILENDIRECEGIZ.”diye bir mesaj ve en son da 15/03/2013 tarihinde “URUN MAGAZAMIZA GELMISTIR, TESLIM ALABILIRSINIZ” anlamında bir mesaj geldi. Bende ürünümün tamir edildiğini düşünerek bugün 18/03/2013 tarihinde mağazaya gittiğimde ürünümün tamir edilmediğini şöyle bir sinsi not ile birlikte gördüm. Mealen “ kullanım hatasından dolayı ürününüzü 145 tl vererek değiştirme teklifimize herhangi bir cevap vermediğiniz için ürün iade edilmiştir.” Ben de cihazı teslim almadan mağazadan ayrıldım. Burada bazı gerçekle uyuşmayan beyanlar ya tedarikçi firma Nikon ya da Teknosa tarafından yapılmış ve tüketici mağdur edilmek istenmiştir. Şöyle ki: Nikon’a ben tekliflerini red ettiğimi teknosa aracılığıyla ilettim. Nikon ise haberim yok diyor. Eğer Nikon’un haberi yoksa Teknosa neden ürününüzü takip ediyoruz tedarikçi firma ile görüştük, hızlandıracağız anlamındaki yukarıya yazdığım mesajları telefonuma gönderiyor. Yeni bir tüketiciyi yıldırma politikası ile anlı-şanlı TEKNOSA ile NİKON elele vermiş bulunuyorlar. Bundan sonraki kararı tüketici hakem heyeti verecek….

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön