23 Şubat 2013

Teknosa Tüketici Haklarını Yok Sayıyor!

20.01.2013 tarihinde Teknosa mağazasından satın aldığım Nokia cep telefonunun, ilk günden başlayarak, açıldıktan bir müddet sonra dokunmatik ekranının ve tuşlarının çalışmadığını gördüm. 5 gün sonra, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme hakkımı kullanarak ayıplı mali satıcıya geri verdim ve ürün bedelinin tarafıma iade edilmesini talep ettim.


Telefonun tamir edilerek mağazaya geri gönderildiğini ve ambalajı açılmış mala bedel iadesi yapmayacaklarını bildirdiler. ürünün ayıplı olduğunu ambalajı açmadan anlamak gerektiğini ima ederek ayıplı hizmet verdiklerini de pervasızca sergilediler.

Ömer 764 Okunma

Cevaplar

 • Ömer24 Haziran 2013

  Yukarıda açıkladığım gibi, TEKNOSA beş ay önce bana bozuk cep telefonu satmış ve bedel iadesi yapmamıştı. Tüketici sorunları hakem heyetinin lehime verdiği kararla bugün paramı geri alabildim. Bu süreçte edindiğim kanaat şudur: TEKNOSA ve dolayısıyla SABANCI HOLDİNG müşteri memnuniyetine kesinlikle önem vermemektedir. Kişisel olarak bundan sonra SABANCI'nın sattığı, ürettiği hiçbir ürün ve hizmeti satın almayacağım.

 • Ömer24 Mayıs 2013

  Şişli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, 7 Mayıs 2013 tarihli kararıyla, bozuk telefonu yeni diye satan TEKNOSA'yı oy birliği ile haksız buldu. Ödediğim paranın bana geri verilmesine hükmetti. Bu arada, TEKNOSA, müşteriyi memnun etmek değil müşteri haklarını memnu kılmak için elinden geleni yaptığını bir örnekle daha sergiledi. Ellerinde kalan bozuk telefonu kargo ile kapıma gönderdi. Tabii almadım. Şimdi, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin kararına ne kadar saygı gösterecekler bakalım.

 • Ömer16 Nisan 2013

  TEKNOSA, daha önce iki kez telefon ederek bozuk telefonu mağazadan almamızı istedi. Bozuk telefonu değil ödediğimiz parayı geri istediğimi ve kendilerini tüketici hakem heyetine şikayet ettiğimi söylememe karşın bugün tekrar aynı rahatsızlığı bana verdiler. TEKNOSA bir taraftan lafta müşteri memnuniyetini önemser gözükürken, diğer taraftan müşteriyi acemice rahatsız ediyor. Böyle sıradan, acemi bir kriz yönetimi Sabancı Holding imajına ne kadar zarar veriyor, acaba üst düzey yöneticiler farkında mı?

 • Ömer08 Nisan 2013

  TEKNOSA, müşteri memnuniyetine sözde önem verir gözükse de uygulamada tam tersini yapmaktadır. Halen (08.04.2013) 319TL paramı kasasında tutmaktadır. Beni müşteri olarak kaybetmiştir. Yukarıdaki boş yanıtlar TEKNOSA'nın olumsuz yüzüyle henüz karşılaşmamış olanlara yöneliktir. TEKNOSA'yı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne şikayet ettim.

 • Ömer23 Şubat 2013

  TEKNOSA beni telefonla bilgilendirmemiştir. Sadece şikayetimi tekrar ettirmiştir. Müşteri memnuniyetine önem verdiği yalandır. İpe un sermekte, kanunların gereğini yerine getirmemekte direnmektedir. Zaten bozuk olan bir telefonu yeni diye satmış olmaktan zerre kadar utanç duymamıştır. Tamir ettiğini söylediği telefonu kabul etmemi beklemektedir. Ben geçmişte New York’ta bir mağazadan satın aldığım sorunlu fotoğraf makinasının parasını, bir yabancı olarak, ticaret odası kuruluşu olan Better Business Bureau’nun ticari ahlaka verdiği önem sayesinde 3 saat içinde geri almış bir kişiyim. Ticari ahlakın boyutlarını bilirim.

 • Teknosa Temsilcisi23 Şubat 2013

  Sn. Yetkili ; Musterimizin talebini bizimle paylastiginiz icin tesekkur ederiz. Musterilerimizin memnuniyetine verilen onem, Teknosa hizmet anlayisimizin temelini olusturmaktadir. Teknosa olarak degerli musterimizin talebi dikkatle degerlendirilerek gerekli bilgilendirme tarafimizdan yapilmistir. Konuyu bilgilerinize sunariz. Saygilarimizla, İletisim Bilgileri : Teknosa Asist Merkezi Numaramiz : 444 55 99 (7 gun 24 saat ulasabilirsiniz ) Web Adresimiz : www.teknosa.com / www.teknosaasist.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön