Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Teknosa Sattığı Ayıplı Mal Remington 6500 Ürünü İade Almıyor

Zeynep
22 Ağustos 2023 08:51
661

15.08.2023 tarihinde Beşiktaş Sinanpaşa Teknosa şubesinden Remington marka 6500 curly hair düzleştirici satın aldım. Ürünü satın almadan önce açık olan teşhir ürünleri kısmından denemek istedim fakat görevli teşhir ürününü incelememe ve denememe izin vermedi.

Teknosa.com'daki yorumlara aldanıp ürünü satın aldım. Aynı gün kullanmaya başladığımda üründen dumanlar çıktığını ve korkunç derecede yanık kokusu geldiğini fark ettim. Hemen pakete koyup Beşiktaş Sinanpaşa Teknosa'ya götürdüm.

Ürünün ayıplı olduğunu, kullanırken en düşük ısıda (150 derece) duman çıkardığını ve korkunç bir koku salınımı yaptığından bahsettim.

Ürünün satışını yapan aynı görevli düzleştiriciyi prize taktı çıkan yanık kokusuna birebir şahit oldu ve bunun çok normal olduğunu belirtti. Kendisi 15 senedir bu işi yaptığını ve düzleştiricilerin böyle kötü yanık kokusunun normal olduğuna beni inandırmaya çalıştı.

Altyapı sistemlerinin çalışmadığını belirtilerek servise göndermediler daha sonra gelmemi ya a başka mağazaya götürmemi belirttiler.

Ürünü satmaya çalışırken melek olan insanlar ürün ayıplı çıkınca birden değişiyor ve hiçbir şekilde yardım etmiyorlar. Bir günlük Remington 6500 curly düzleştiricisinin yanmış ütü tabanı gibi kokmasının da normal olduğuna ikna etmeye çalışıyorlar.

Teknosa ''Ayıplı mal iade ve değişim kuralı'' gereği ürünü orijinal ve yenisiyle değiştirme ya da ücret iadesi almaya yasal hakkım bulunmasına rağmen ücret iadesi alamayacağımı eğer servis uygun görürse yenisini göndereceklerini belirttiler.

Ancak ilk denemede yanma, duman, aşırı ısınma, kötü koku problemlerinin tamamını barındıran bir markayı tekrar almam hiçbir surette mümkün olmayıp yasal hakkım olan ücret iadesi istediğimde istersem mahkemeye başvuracağımı belirtip bu kadar basit bir durumda beni mahkemeye dava açmaya yönlendirdiler.

Bu mağduriyetimin acilen giderilmesini talep ediyorum.

Fatura numarası;OR92023000001354

22 Ağustos 2023 08:56 (Şikayetten 5 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz; Öncelikle Teknosa’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşamış olduğunuz olumsuz deneyim için üzgünüz. Talebinizin çözümlenmesi için gerekli incelemelerimizi yapmaya başladık. Memnuniyetinizi sağlayabilmek için çözüm önerilerimizle sizi en kısa sürede arayacağız. İyi günler dileriz. Teknosa

Zeynep
22 Ağustos 2023 10:44

Beşiktaş Teknosa mağaza görevlisi Olcay bey ürünün iadesini sağlıklı bir şekilde yerine getirdi. Bu olumlu geri dönüş ve mağdur edilmediğim için çok teşekkür ederim.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Teknosa Ürün İade Değişim Almaması

Anil
20 Haziran 12:30
277

Teknosa Ürün İadesi Yapılamıyor

Kader
28 Nisan 18:46
311
1

Teknosa Tarafından İadesi Yapılmayan Remington Saç Düzleştiricisi

Güneş
25 Nisan 20:43
201

Teknosa Remington Fön Makinesi Şikayeti

Serçe
12 Nisan 03:40
129
1

Teknosa Online Alışveriş Sitesinde İade Ve Teslimat Sorunu

Gülsen
21 Şubat 20:35
168
Benzer Şikayet Yaz
Teknosa Kategorileri