16 Ekim 2018
#11033955

Teknosa Hakem Heyeti Kararına İtiraz Etti!

Teknosa’dan aldığım telefon 5 ay sonra arızalanınca Zorlu Apple swap telefon verdi. Bu telefonda da kamera sorunu vardı defalarca servislere gitti. Sorun iyice artınca Zorlu Center kamera değişimi yaparak test onayından geçmemiş telefonu bana verdiği gibi telefondaki diğer sorunlarda arttığından bir ay boyunca Apple destek hattını aradım. Mağduriyetimden dolayı Hakem Heyeti'ne yönlendirdiler. Karar lehime sonuçlandı. Zorlu Center’a gittiğim de telefon değişikliği yapacaklarını fakat fatura adresinin Teknosa yazılma zorunluğundan tebliğin Teknosa'ya gittiğini ve Teknosa'nın da kendilerine göndermediklerini söylediler.


Teknosa'yı aradığımda tebliğ kendilerine gelmediğini söylediler. 15. günde ise Teknosa müşteri hizmetlerini aradım icraya başvurma zorunda kaldığımı, tebliğin ulaşmış olabileceğini söyledim onlarda aynı gün bana dava açmışlar oysa ki beni dinleselerdi tebliğin kendilerine ulaşmış olabileceğini, Zorlu'ya göndermelerini bu nedenle de hukuk departmanını beni araması gerektiğini mağazaya söylemiştim. Hakem Heyeti kararı boyunca 14 gün ilgisiz kalıp ben icra durumunu dile getirdiğimde aynı gün bana dava açarak süreci uzatıp beni daha da mağdur ettiren Teknosa firmasından bir daha alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

Belma Belma 1.604 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Belma03 Kasım 2018

  Teknosa dan aldığım telefonla ilgili şikayetler için lehime sonuçlanan hakem Heyet-i kararı 1. Eylül 2018 tarihidir. Teknosa' nın hukuk departmanınca bana gönderilen tebliğ de karar ve iade ve değişim raporlarıyla mağazalarınıza baş vurarak telefon istenmiştir fakat bu yeni gelen telefon da servise gönderilerek fabrikasyon hatalı çıktığı için bir üst modelini istedim çevremde 5 mağazanıza telefon siparişi verdim hepsi de getireceklerini söyleyip beni oyaladılar nakit olarak paramı iade istediğimde kasada para yok denildi ve taksitli hediye çeki verildi. Kendi ilk telefonumu aldığım zamanlar da, Profilo Teknosa bana iPhone 7 Plus yerine iPhone 6 vermiş. Bunu farkettiğimde ertesi günü ürünü götürmüştüm Depolarında olmadığı için 1 hafta bekleyerek 7 Plus aldım parayı da peşin olarak vermiştim. İki ödeme yapıldığından sistemlerine taksitli girmişler ve değişimler de diğer mağazalarınız" taksitli hediye çeklerin de telefon alımı yok " dediler. Profilo Teknosa da ki yetkili kişi 2 sene önce ben çalışmıyordum diyor. Bu mazeret değil ben sisteme nasıl girdiklerine bakmıyorum. Şu an da Metrocity üç gün önce tekrar sipariş verdi aradığımda da kasa çıkışı yapılmamış diyor. Üstelik mağazalar arası transfer olmadığını söyleyen mağazalarınız var. Yetkililerin ya paramı nakit vermesini ya da bir an önce ürünümü getirmelerini talep ediyorum.

 • Belma02 Kasım 2018

  15.09.2018 tarihinde lehime sonuçlanan hakem Heyet-i kararımı 15. Gün Teknosa'yı arayıp tebliği sorduğumda bana dava açıp ertesi gün davadan vazgeçtiklerini ayın 25. İnde öğreniyorum 26 sın da evime Teknosa'dan bildirim geliyor ve ürünü bütün Teknosa mağazalarından alabileceğimi ya da iadesini yapabilecekleri yazıyordu. Metrocity ' e gittiğimde Toygar bey hukuk departmanına mail gönderdi ve cevap bildirimin aynısıydı. Ürün orada olmadığından beni İstinyePark a yönlendirdiler orada çalışan eleman bu belgelerin tekrar hukuk departmanına gideceğini ürünü veremeyeceğini söyleyince Toygar beyin mail gönderip sonucun kendilerine gönderildiğini söyledim de bu sefer de faturayı okuyamamak gibi bahanelerle bekleterek ürünü verdi. Bu ürün de ertesi günü kurulum yaparken sorun çıkardı 7 saat Apple destek ile konuşup ertesi gün teknik servise bıraktım ve ürünün fabrikasyon hatası olduğunu öğrenice Metrocity e gidip ürünü bıraktım değişim ve iade onayı tekrar gelince bu model sorun çıkardığından bir üst modelini istedim. Hiçbir Teknosa mağazasında olmadığını şehir dışından sipariş vereceklerini söylediler Vadi İstanbul'da söyledi (oysaki hiç sipariş vermemiş vereceğim dediği halde) Bu durumdan rahatsız olarak bu markadan da da soğudum. Farklı bir marka istediğimde bu ürüne de 1 ay önce bu bu sorunlarla uğraşırken zam geldiğini öğrendiğimde bir alt modelini istedim ve ürünü almak için Metrocity i arayıp belgeleri mail yoluyla Cevahir Teknosa'ya göndermesini istedim kendisi aynı ürünün kendisin de de olduğunu oradan alabileceğimi söyleyince ben zaten Cevahir de olduğumu evrakı gönderemezse alıp Cevahire geri gideceğimi söyledim. Kendisi Cevahir'le konuştuğunu orada da açılmış kutu olduğunu söyledi. Geri dönüp sorduğumda oradaki elemanlar Cevahir'i hiç aramadığını söylediler ve kutunun kapalı olduğunu gördüm. Belgeler için Metrocity e gittiğimde bana Profilo'dan taksitli aldığımı ve nakit veremeyeceğini söyledi oysaki ben peşin almıştım ( Profilo taksit yapabileceğini bana söylememişti ) Ben de Profilo Cengizhan beyi arayıp sistemden bakmasını istedim bu seferde bana kasasında nakit olmadığını söyleyip hediye çeki verdi. Profilo Teknosa aradığımda bana koskoca Metrocity Teknosa'nın kasasında para mı yokmuş dediler." Gelin biz size buradan ürün verelim " dediler. Bu arada bütün günüm Teknosa mağazaları arasında mekik dokumakla geçti elimdeki çekin adil koşullar altında nakit olarak çevirilmedin talep ediyorum.

 • Teknosa Temsilcisi16 Ekim 2018

  Değerli Müşterimiz,  Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.   Saygılarımızla

Ziyaretçi Yorumları