01 Kasım 2016 #6832821

Teknosa Ayıplı Mal Sattı

Gebze Center'daki Teknosa'dan 23.10.2016 tarihinde bir adet tablet aldım, alırken satış elemanı bana tabletin telefon özelliği olduğunu söyledi, sim kartı taktığımda tabletin telefon özelliğinin olmadığını fark ettim. Ürünü aldığım bayiiye gittim ve ürünü satarken bana bu ürünün telefon özelliği olduğunu söylediğinizi ama üründe böyle bir özellik olmadığını söyledim ve ürünün değişimi veya iadesi talebinde bulunmak istediğimi belirttim. Oradaki yetkili bu durumu inkar etti, "biz böyle bir şey demedik "dedi. Satış elemanları sırf satışlarını artırmak ve prim almak için müşteriyi kandırıyorlar, ürün hakkında olmayan özellikler söyleyip, tüketiciyi mağdur ediyorlar. Ürünün iadesi ve mağduriyetimin giderilmesini için gerekenin yapılmasını rica ederim.

Sezer 211 Okunma

Cevaplar

 • Sezer08 Kasım 2016

  Ben böyle saçma bir geri dönüş hiç görmedim, cihazın kutusu açıldığı için iadesi olmuyormuş, buradan Teknosa'ya soruyorum cihazın kutusunu açmadan cihazı nasıl kontrol edeceğimi bana söyler misiniz. Teknosa tüketici haklarının 8.-9.-10.-11. maddelerinden haberi yok herhalde ya da tüketici haklarının müşteriye verdiği hakları pek takmıyor. Böyle saçma bir şey olamaz, neymiş satışı yapan elemana sorulmuş, oradaki çalışan tabletin telefon özelliği olmadığını bana söylemiş. Tabi ki inkar edecek kendini kurtarmanın peşinde, daha fazla satış yapıp prim almak için müşteriyi kandır sonrada inkar et, burada şahit olarak müşterinin değil de satış elemanının şahitliğini baz almaları ne kadar saçma. Ben hukuki haklarımı kullanarak Teknosa'yı mahkemeye vereceğim ve tüm sosyal medyada bu saçmalıktan haberdar olacak.

 • Teknosa Temsilcisi01 Kasım 2016

  Değerli Müşterimiz,  Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.   Saygılarımızla   TeknoAsist Merkezi 0 850 222 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön