15 Ağustos 2017 #9167724

Teknosa Ayıplı Mal Bedel İadesi Yapmıyor!

26.12.2015 tarihinde satın aldığım LG G4 marka ve model telefonda, basında yer alan haberlere göre telefonun üretimindeki bir hatadan kaynaklandığı LG tarafından kabul edilen önyükleme döngüsü arızasının yanı sıra "hayalet ekran" adı verilen arıza ortaya çıktı. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile tarafıma tanınan seçimlik haklarımdan olan "bedel iadesi isteme" hakkımı kullanmak üzere 18.07.2017 tarihinde telefonu yetkili Teknosa mağazasına teslim ettim.


Dolayısıyla bedel indirimi, onarım ve ayıpsız misli ile değişim haklarımı tercih etmedim. Ancak bedel iadesi yapılmadı ve talep etmediğim yazılı olarak sabit olan onarım işlemi yapıldı. Telefondaki arızanın kullanım hatamdan kaynaklanmadığı belgelerle sabit iken ve telefonun ayıplı olduğu hali hazırda ortadayken TKHN md. 11/1-a uyarınca bedel iadesi yapılmasını, borcunuza ilişkin faizin işlemekte olduğunu ihtar ederim.

Emre 1.794 Okunma

Cevaplar

 • Emre16 Ağustos 2017

  Öncelikle belirtmek isterim ki Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun baş harflerinden oluşan "tkhk" kısaltması site tarafından otomatik olarak küçük harflere dönüştürülmekte olup, büyük harflerle "tkhk" şeklinde yazdığım kısaltma redaksiyon aşamasında site yetkilileri tarafından "tkhn" olarak hatalı bir şekilde değiştirilmiştir. Teknosa'ya gelecek olursak: İşbu Kanunun ayıplı maldan sorumluluğu belirleyen 9'uncu maddesinin birinci fıkrası şu şekildedir: "Satıcı, malı satış sözleşmesine uygun olarak tüketiciye teslim etmekle yükümlüdür. " Aynı Kanunun 11'İnci maddesinin birinci fıkrasında tüketicinin seçimlik hakları sıralandıktan sonra şu ibare yer alır: "Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. " Teknosa, satmış olduğu ayıplı maldan sorumlu olmadığını iddia ederek işbu Kanunun kendisine yüklediği sorumluluklardan kaçmaktadır.

 • Teknosa Temsilcisi16 Ağustos 2017

  Değerli Müşterimiz,  Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.   Saygılarımızla   TeknoAsist Merkezi 0 850 222 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön