Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Teknosa Arızalı Ürün Satışı Ve Müşteri Mağduriyeti

Dilara
04 Mayıs 13:56
772

Potansiyel Teknosa müşterilerine bilgilendirme niteliğindedir. Teknosa Nata Vega AVM'den 28 Nisan 2024 Pazar günü Samsung Galaxy TAB S7+ tablet aldım. Tableti Pazartesi akşamı kurulum için kutudan çıkardım. Kurulum aşamalarında Wi-Fi bağlantısı isteyen kısımda sürekli 'yavaş bağlantı' hatası aldım ve kurulum tamamlanamadı. Evdeki diğer tüm cihazların sorunsuz bağlandığı Wi-Fi için bağlantı sağlayıcımla görüştüm, teknik ekip geldi. İnterneti kontrol ettiler ve bir sorun olmadığını söylediler. Henüz kurulumunu dahi bitirmediğim, arayüzünü görmediğim, güvenilir olduğunu düşündüğüm kurumsal bir firmadan sıfır aldığım ürünün arızalı ya da hatalı teslim edildiğini düşünmedim başta. Sonrasında tabletin açılmamasının yazılımsal bir hata sonucu olabileceği bilgisini edindim. Dolayısıyla ürüne hiç dokunmadan Teknosa'nın Ankara'daki Nata Vega mağazasına bilgi almaya gittim. Buraya kadar hâlâ gönlüm rahattı; sonuçta eğer bu firma yazılımsal sıkıntı olan bir ürün verdiyse, özür diler ve değiştirir diye düşünüyordum. Ancak servise göndermeleri gerektiğini, 21 iş günü yani yaklaşık 1 ay beklemem gerekeceği bilgisini verdiler. Ödemesini yaptığım ve hiç kullanmadığım bir ürün için 1 ay beklemek istemediğimi, iade etmek istediğimi söyleyince, o işlem için de servis onayı alınması gerektiğini, yani beklemem gerektiğini söylediler. Ya da farklı, üst model bir ürün alabileceğimi, fakat fiyat farkı olacağını belirttiler. Eğer ertesi gün getirseydim, değişim veya iade olabileceğini, ancak 6 gün geçtiği için bu mümkün olmadığını söylediler. Mağaza satış politikalarınızı müşterinizin bilemeyeceğini, bunu beyan etmek zorunda olduğunuzu söylediğimde, 'Biz herkese bu bilgiyi veremeyiz.' dediler. Kutu açılımını mağazada yapsaydım, farklı olabileceğini belirttiler. Tablete bakarak yazılımsal arıza tespit edecek sensörlerin olmadığını, sonuçta personelin bu konuda yönlendirme yapmadığını söylediğimde, 'Personel ürün kurulumu yapınca da müşteri, satın alma sonrası gelip 'ama kurulumunu sizin personeliniz yaptı, sizin hatanız' diyor.' dediler. Anladım, kendinizi koruyorsunuz. Peki, Teknosa müşterisini kim koruyacak? Müşteriniz, sizin kendinizi koruma politikalarınızı ezberleyip ona göre mi alışveriş yapacak sizden? Şimdi ben, neden ödemesini peşin yaptığım arızalı bir ürün için 21 iş günü beklemek zorunda kalıyorum? Ürün ödemesini hemen aldığınız gibi, arızasız ürünümün de hemen teslim edilmesini talep ediyorum. Tüketici Hakem Heyeti, CİMER, neresi varsa başvuracağım ve 5 ay da sürse, bana beyan edilmeyen firma politikaları yüzünden mağdur olmayacağımı bilmenizi istiyorum.

profile
1 Destek
04 Mayıs 13:58 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz; Öncelikle Teknosa’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yaşamış olduğunuz olumsuz deneyim için üzgünüz. Talebinizin çözümlenmesi için gerekli incelemelerimizi yapmaya başladık. Memnuniyetinizi sağlayabilmek için çözüm önerilerimizle sizi en kısa sürede arayacağız. İyi günler dileriz. Teknosa

Dilara
04 Mayıs 15:05

Mağduriyetim giderilmedi. Telefon tablet vs ürün aldıktan sonra herhangi bir sıkıntınızda karşılaşacağınız muamele bu. Örnek olay olarak kalsın bu mecrada da sorunumu CİMER ve Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıyacağım.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

1

Teknosa Ankara/Cepa Mağazasının Yaşattığı Mağduriyet Ve Çözümsüzlüğü

Semih
01 Mart 17:01
219
1

Teknosa Hasarlı Ürün Ve Ürünün Değişim Süreci Hakkındaki Şikayet

Okan
27 Eylül 2023 13:42
557

Teknosa İade Saçmalığı Neymiş Üst Model Alacakmışım

Fırat
16 Haziran 18:50
-

Teknosa Kötü Mağaza Deneyimi

Canan
14 Haziran 19:27
114

Mersin Forum Teknosa Yanlış Klima Satıldı

Ceylan
08 Haziran 21:44
232
Benzer Şikayet Yaz