13 Haziran 2016

Teknosa ve Philips Müşterilerini Yanıltıyor, Ayıplı Ürün Satıyor...

15/6/15 tarihinde Kadıköy Tepe Nautilus'dan Philips marka 49puS7 909/12 model TV aldım.
Bu televizyon Teknosa'da 4K destekli diye satılıyordu, Philips'in sitesinde de 4K televizyon olarak lanse edilmektedir. Ancak 1 yıl kadar 2. PC ekranı olarak 4K desteğini görmeme rağmen televizyon olarak kullanmaya başladığım geçen haftadan itibaren TRT 4K yayınlarını almadığını fark ettim. Sadece TRT değil, Youtube.com'da ki 4K , ya da Netflix'de ki 4K yayınları da almıyor.
Gerek Philips'in gerek diğer forumlardaki ürünle ilgili benzer şikayetleri okuduğumda bu sorunun genel olduğu, yazılımla falan çözülmediğini gördüm.
Philips Tüketici köşesine yazdığım e-maile cevaben "cihazda sadece 4K panel desteği bulunmaktadır. " yanıtını aldım. Teknosa'nın bu ayıplı ürünü geri alması, değiştirme yada para iadesi yapması gerekir. Aksi halde "müşteriyi bilinçli olarak yanıltma" suçu işlemiş olacaklar.

Yaşar 252 Okunma

Cevaplar

  • Yaşar13 Haziran 2016

    Böyle bir cihazı piyasaya sürdüğü ve özelliklerini tüketiciyi aydınlatacak şekilde lanse etmediği, "gizlediği" için başta Philips firmasını, böyle bir ayıba ortak oldukları için Natilus Teknosa çalışanlarını -özellikle ismini hatırlamadığım bana televizyonu satan genç arkadaşı- ayıplıyorum, kınıyorum. Böyle büyük firmalarda müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelmeli, "malın satılması" değil. Satış elemanlarını bu yönde eğitmeyen satış birimlerini de kınıyorum, yazıklar olsun. Ne Philips ne Teknosa ürünleri bundan sonra evimden içeri giremez.

  • Yaşar13 Haziran 2016

    Teknosa'dan arandım, gayet kibar, nazik bir şekilde önce TRT 4K yayınlarının "test" yayını olup sorunun ondan kaynaklı olduğu gibi bir mazeret sunmaya kalktılarsa da benim konuya hakim olduğumu, bunun test yayın problemi değil, "sadece 4K panel desteği olan bir cihazın 4K televizyon " gibi satılması hasebiyle "ayıplı ürün" kategorisinde yer alması, dolayısıyla da değişirilmesi gerektiği yönündeki konuşmama rağmen, "değişim yapmalarının" mümkün olmayacağını söylediler ve görüşmemiz sona erdi.

  • Teknosa Temsilcisi13 Haziran 2016

    Değerli Müşterimiz, Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla TeknoAsist Merkezi 0 850 222 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön