06 Şubat 2016

Teknosa Tüketici Hakem Heyetinin Kararını Uygulamıyor.

Yaklaşık 1,5 sene önce Asus n550jv-cn240h marka laptopu 2899 TL'ye aldım 7 kere garantiye gittiği halde değişim kararı verilmedi ve tüketici hakem heyetine başvurdum. Tüketici Hakem Heyeti lehime karar verip değişim kararı aldı. Fakat Teknosa bana sadece bu fiyat değerinde bir laptop almamı söylüyor aksi takdirde fiyat farkını ödememi istiyor. Sorunda tam olarak bu noktada doğuyor dolar çok fazla arttığı için benim 2899 TL'ye alabileceğim laptoplar benim laptopumun çok çok çok altında özelliklere sahipler şu an da Asus n550jv-cn240h Teknosa'nın internet mağazasında 5348 TL farkı buradan anlayabilirsiniz. Hakem Heyeti madde 4 göre bu şartlar altında satıcı ürünü misliyle değiştirmekle yükümlü fakat Teknosa şu an bana bilgisayarımın çok altında bilgisayarlar teklif edip 1,5 senedir beni mağdur ettiği yetmezmiş gibi bir de haksızlığın en büyüğünü yapmaya çalışıyor.

Kara 91 Okunma

Cevaplar

  • Kara11 Şubat 2016

    Az önce Teknosa aradı ve aynı şeyleri söyleyip durdu biz size ancak 2899 TL'değerinde bir çek verebiliriz falan filan. Tekrar ediyorum bu fiyata şu döviz kurunda benim bilgisayarımın ancak yarısı özelliklerde bir bilgisayar alınabilir ben sizlerden iade istemiyorum ki zaten tüketici hakem heyetide iade değil değişim kararı verdi. Ben bilgisayarımın aynısını eğer o yoksa ona eş değer bir bilgisayar istediğimi söyledim yani fazlasını değil hakkım olanı talep ettim. Şu saatten sonra direk avukata gidiyorum direk yasal süreci başlatacağım. Tamamen haklı olduğum ve mağdur edildiğim bir mevzu kazanacağıma eminim. Üstelik tazminat olarak da elimdeki ürünü geri vermeden o parayı sizden geri alacağım.

  • Teknosa Temsilcisi06 Şubat 2016

    Değerli Müşterimiz, Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla TeknoAsist Merkezi 444 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön