15 Haziran 2016

Teknosa Satış Sonrası Sıfır Destek ve Telefonlara Cevap Vermeme!

Teknosa Maltepe Park'tan satın almış olduğum Lenovo g510 i7 işlemcili 8 GB RAM modeli bilgisayarım 1 yıl içerisinde 5. arızasını yaşadı. Garantisinin bitmesine 16 gün kala ürünü Teknosa Maltepe Park'tan sağlam şekilde (ekranında ki ölü pikseller sebebi ile) garantiye gönderdim. Akabinde 4 gün sonra Lenovo teknik servis'in Teknosa'ya iletmiş olduğu kullanıcı hatalı ürün garanti kapsamında tamir edilemiyor diye bir SMS geldi.

Sebebini öğrenmek için aradığımda öğrendiğim şey LCD Panel içerisinde kırık parça mevcutmuş sebebi oymuş, ya kardeşim akıl var mantık var,1 yıl içerisinde cihazı 4 defa açmış olduğunuz cihazda 3 defa hdd,1 defa touchpad değişti, bu kadar tamir gören ve belli ki elektrik aksanında hata olan cihazı değiştirin dedim değiştirmediniz, şimdi yine aynı nedenle LCD panelde arıza var sebep ben miyim! Telefon açmayan ve ilgilenmeyen Teknosa acil geri dönüş bekliyorum..

Erdi 165 Okunma

Cevaplar

  • Erdi17 Haziran 2016

    Teknosa'dan almış olduğum g510 model Lenovo Marka laptopım 1 yıl içerisinde 5. kez teknik servise gitti. Totalde 4 parçası değişen laptop'ı bu defa LCD panelde ki kör noktalar için servise göndermiştim. Cihazın bu kadar arıza çıkarması nedeniyle iade talebinde bulundum ama servis 'Kullanıcı hatası LCD panel içinde kırık parça' diye bir sebep belirtti! Nasıl bir ruhani güç ile LCD içerisindeki parçayı kırmış olduğumu bilmemekle birlikte kabul etmediğimi kendilerine ilettim ve cihazın teknik servisten göndermiş olduğum Teknosa şubesine (Maltepe Park) iadesini istedim. Cihazın 15 gün garantisi kalmıştı gönderdiğimde şu an son 9 günü,2 gündür cihazın dönmesini beklemekteyim, bir Lenovo bir Teknosa firmasını aramaktan sıkıldım 2 defa kayıt oluşturuldu ve tüketici haklarına gitmek için cihazı bekliyorum, aksi durumda sonuçlarını kabullenmeyip hukuki yollara başvuracağımı bildiririm. Erdi b!

  • Erdi15 Haziran 2016

    Öncelikle buraya yapılan şiyaketin ardından benimle irtibata geçen hanımefendiye teşekkür ederim,2 gündür 10 defa çağrı merkezini 100 defa Teknosa Exxtra Maltepe Park'ı aramama rağmen ilk defa düzgün bir bilgi alabildim! Cihazımın servisten geri çağrılmasını talep ettim, akabininde tüketici haklarına başvuracağım. Kargoda yaşanan herhangi bir hasarı ben kabul etmiyorum bununda bilgisini şimdiden vereyim, teslim etmeden evvel cihazın görüntülerini zaten kaydetmiştim. İyi çalışmalar.

  • Teknosa Temsilcisi15 Haziran 2016

    Değerli Müşterimiz, Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla TeknoAsist Merkezi 0 850 222 55 99 / www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön