22 Haziran 2015

Teknosa Ek Garanti İşe Yaramadı!

04.04.2013 tarihinde Teknosa'dan LG optimus l9 cep telefonu aldım, üstüne bir hata daha yaparak Ek Garanti satın aldım. Daha önce kullanılmış bir dizüstü bilgisayarın "sıfır" denilerek bana satılmış olmasından ders çıkarıp bu hataya düşmemem gerekirdi.

Cihazım 29.05.2015 tarihinde seri halde "com. Android. vending beklenmedik şekilde sonlandı" hatası verip kapandı, bir daha açılmadı.

02.06.2015 tarihinde cihazımı Bakırköy Capacity AVM Teknosa'ya teslim ettiğimde cihazım halen Ek Garanti kapsamında idi.

Durduğu yerde hata verip kapanan bir telefona "darbe almış, parçası kırık" denmesi ve servisinin yapılmaması sebebiyle Ek Garanti'ye verdiğim parayı helal etmiyorum.

Orhan 225 Okunma

Cevaplar

  • Orhan22 Haziran 2015

    Değerli bunu nasıl olsa okumayacak olan Teknosa Yetkilileri, tarafıma verilen bilgi şudur: 1-Cihazda fiziksel hasar var. 2- Anakart hasarlı. Değişim maliyeti 390 TL. Ek Garanti satın alıp cihazında sorun yaşayan çoğu diğer insandan, kendilerine vaat edilen hizmet sunulmayıp para koparmak amacıyla öne sürülen iki klasik bahane. Tekno Garanti Sözleşmesi Yetkili Servis Formu'nda cihazımın arızası ile ilgili şu bilgi yazılıdır: "Yapılan inceleme sonunda cihazda kullanıcı kaynaklı kullanıma engel olmayhan deformeler sonucu fiziksel hasar tespit edilmiştir. " Burada kullanıma engel olmayan ifadesinin cıhazın dış yüzeyinde var olan sürtünmeye bağlı aşınma ve çizilmeleri kast ettiği aşikardır. Tıpkı servise verilen her cep telefonu veyahut diz üstü bilgisayarın formuna "Dış yüzeyinde çizikler var. " yazıldığı gibi. Bir darbeye, ezilmeye, çarpmaya, düşmeye veya başka tür bir kazaya matuz kalmadan "fiziksel hasara maruz kaldığı" iddiasıyla ve "anakartının hasarlı olduğu" iddiasıyla garanti kapsamında olmayan bir cıhazın tamirinin yapılması reddedilmekte. Anakart neden yanar? Akım şiddeti dalgalanmasından. Paketiyle gelen LG şarj aleti dışında bir şarj aletiyle şarj edilmemiş olan bir cıhazın anakartının yandığını iddiası "kullanıcı hatası" kapsamına girer mi? Girmez. Bu sebepten, iddia edilmekte olan anakart probleminin doğru olduğu takdirde tamir edilmesi gerekirdi. Teknik servis ve hasar tespiti konularında artık Teknosa'ya güvenim kalmamış olduğu için bu iki hususta tarafsız bir bakış açısı ile konunun Bakırköy Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti Bürosu'na başvuracağım. Teknosa hizmet anlayışının temelini müşterilerin memnuniyetine verilen önem oluşturmuyor. Aksine, "tamamen duygusal" sebepler oluşturuyor. Saygılarımla, orhan Korkut

  • Teknosa Temsilcisi22 Haziran 2015

    Değerli Müşterimiz, Müşterilerimizin memnuniyetine verilen önem, Teknosa hizmet anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. İletmiş olduğunuz konu ile ilgili inceleme yaparak, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, İletisim Bilgileri : Teknosa Asist Merkezi Numaramiz : 444 55 99 (7 gun 24 saat ulasabilirsiniz ) Web Adresimiz : www.teknosa.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön