20 Mart 2013

Teknosa Aldığım Telefonun İmei Numarası Klonlanma!

3 Ocak 2013' te cep telefonuma Imei numaranız klonlanmıştır 30 gün içerisinde kapatılacaktır diye mesaj geldi. Telefonu Teknosa' dan aldığım için buna ihtimal veremedim ve Teknosa' ya giderek durumu anlattım. Faturamı getirip bir dilekçe yazmamı ve telefonumun bir ay içerisinde sadece bir hat için açacaklarını söylediler.

Faturayı verdim ve dilekçeyi doldurdum buna güvenerek de başka bir yere (tüketici haklarına) başvurmadım. Aralıklı olarak gidip sordum her seferinde henüz açılmadı deyip durdular. Ben bir öğretmenim ve 2 aydır Teknosa tarafından mağdur ediliyorum, babamın cebini kullanıyorum. Gereğinin bir an önce yapılmasını bekliyorum. Yapamayacaklarsa böyle vaadlerde bulunmayacaklardı.

Aydan 82 Okunma

Cevaplar

  • Aydan26 Mayıs 2013

    Telefonumla ilgili olarak açılmadığı 7 günlük yasal süreç içerisinde beni 3 kez arayan ve her seferinde İMEİ numaramı ve hangi numara için açılacağını sormasına rağmen ne hikmetse 7. günün sonunda cep telefonumu gelen belgede öyle yazıyor diye yanlış bir numaraya açan teknosa, yaptığı yanlışlığı telefi edemeyerek beni Philips' e yönlendirmiştir. Neyse ki Philips numara değiştirme talebi olarak bu durumu düzelterek 2 gün içerisinde telefonumu açmıştır. Böyle olacağını bilseydim en baştan Philips' i arar ve neredeyse 2,5-3 ay müddetince beklemezdim. Beni bu kadar süre boyunca mağdur eden teknosaya artık güvenmiyorum. Cep telefonunun İMEİ' si klonlanan mağdurlara da öncelikli olarak telefon markalarının kendi servisleriyle iletişime geçmelerini öneriyorum.

  • Teknosa Temsilcisi20 Mart 2013

    Sayın Yetkili, Öncelikle müşterimizin yaşamış olduğu durumu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşterimizin belirtmiş olduğu irtibat numarasından arama yapılmış fakat kendisine ulaşılamamıştır. Teknosa’da müşterilerimizin memnuniyetine verilen önem, Teknosa hizmet anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Bu kapsamda müşterimizin talebini ‘’4822 sayılı Yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un maddeleri gereği “gerekli koşulların ve şirket uygulamalarımız kapsamında verdiğimiz alternatif hizmeti koşullarının da oluşması durumunda talebi karşılanacaktır. Satış sonrası operasyonel desteğimizi anlatabilmemiz ve yardımcı olabilmemiz için müşterimizin tarafımıza ulaşmasını rica ederiz. Saygılarımızla, TeknoAsist Merkezi İletisim Bilgileri : TeknoAsist Merkezi Numaramiz : 444 55 99 (7 gun 24 saat ulasabilirsiniz ) Web Adresimiz : www.teknosa.com / www.teknosaasist.com

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön