Teknosa 8 Gün Önce Alınmış Açmadığım Ürün İade Almadılar!

Yakup B. |

08/09/2016'da Sefaköy Armoni Park Teknosa'dan HP printer aldım. Daha sonra araştırdım kartuş sorun oluyormuş. 26 /09/2016'da (8 gün sonra) cihazı aldığımız şekli ile iade etmek istedim (paketi bile açmadım) ancak iade karşılığında 1 yıl içinde harcamak koşulu ile alışveriş çeki vereceklermiş. Ürünü başka türlü geri alamıyorlarmış parayı iade edemezlermiş.

Bu nasıl bir kurumsal anlayış. Sanki mahalle arası bir dükkan gibi. Müşteri olarak bu durumdan şikayetçiyim. Tüketici Hakem Heyetine başvurup paramı geri alacağım kanunen bunu yapmak zorundalar. Ancak neden benim işimi zorlaştırıyorlar. Benim için Teknosa bitmiştir. Semtine bile uğramam. Daha ciddi kurumlardan pek çok defa alışveriş yaptım hiç böyle bir sorun yaşamadım.

Etiketler :

Ürün İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Yakup B.
  27 Eylül
  21:51

  Evet iletişime geçtiler ve paranızı iade edemiyoruz. Size hediye çeki verelim dediler:). Yani ürünü geri almakta problem yok parınızı geri ödeyemeyiz. Hazır sizi kazıklamışken.
  Yani sizi tam mağdur edemedik bir daha mağdur edelim diyorlar. Çok kibarlar doğrusu. Ama ben hakem heyetine gittiğimde bakalım onlar ne diyecek.
  Bunlar insanların meşkuliyetinden istifade etmek için bir taktik. Nasıl olsa işi gücü bırakıp gidemezler mecburen çeki kabul edecekler diye insanların zaaflarından yaralanıyorlar. Eğer elektronik imza kullanıyorsanız gitmenize gerek yok internetten formu doldurun faturanın ve silibin resmini çekip ekleyin. Tamam

 • 27 Eylül
  09:52

  Değerli Müşterimiz,


  Başvurunuz değerlendirilmek üzere işleme alınmıştır. İlginiz için teşekkür ederiz.  Saygılarımızla  TeknoAsist Merkezi

  0 850 222 55 99 / www.teknosa.com