10 Mayıs 2013 #1789488

Teknolojix.com Sattığı Ürünün Arkasında Durmuyor!

3,12,09'da teknolojiks.com'dan samsung 1.5 tb taşınabilir HDD aldım. Cihaz 2012'de bozuldu. Ürünün 3 yıl ithalatçı firma garantisi altında olduğu belirtilmiştir. Arızalanan cihazı teknolojiks.com'un ait olduğu bursa Sönmez holding'e gönderdim fakat cihazı tamir etmeden aynı şekilde bana iade ettiler. Gerekçe olarak ta kendilerinin sattıkları cihazlara 2 yıl garanti verdiklerini 3 yıl garantiyi ithalatçı firma kont bilgisayarın verdiğini, bu arızanın giderilmesinden sorumlu olmadıklarını ve ithalatçı firmanın battığını söylediler. Bende tüketici hakem heyetine başvurdum. Hakem heyeti beni haklı buldu. Cihazı tekrar hakem heyeti kararı ile gönderdim ama hiç bir işlem yapılmadan cihaz geri geldi.

Mustafa 461 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa25 Nisan 2016

  Şikayetvar.com sayesinde firma bana geri dönüş yaptı ve arızalı ürünümün parasını bana iade etti. Firmanıza teşekkür ederim.

 • Mustafa05 Ağustos 2013

  bu sorunla ilgili ilk firmayla bağlantı kurdum hiç ilgilenmediler.ithalatçı firmanın sorunu olduğunu ve bu firmanın battığını söyleyip onları ilgilendirmediğini söylediler. tüketiciler derneği hakem heyetine şikayet başvurusu yaptım.fakat bunuda pek umursamadılar.ne zaman şikayetvar.com sitesine sorunu yazdım o zaman sorunu çözmek için seferber oldular.bana 3.5 yıl önce aldığım ürünün parasını iade ettiler.ama bozulan ürünün içinde giden bilgilerim asla geri gelmeyecek.ve tabii ki ürün yaklaşık 1.5 yıldırda bozuk duruyordu maalesef.iyi ki sikayetvar.com var,teşekkürler şikayetvar.com

 • Mustafa05 Ağustos 2013

  firmadan memnun kalmadım şikayetçi olmasam bu sorunumu asla çözmezlerdi.

 • Teknolojix.com Temsilcisi10 Mayıs 2013

  Sayın müşterimiz, iddaa ettiğiniz önceki cevabımız ve yaklaşımla ilgili herhangi bir personelimizden teyid alınamamıştır. Bu meseleyi geride bırakıp probleminizi çözmek için çalışmaya başlamış bulunmaktayız. Bu gün sizinle bu konu hakkında müşteri temsilcimiz ilk seferde irtibata geçmiştir. Daha sonra sizi tekrar aramıştır fakat ulaşamamıştır. Lütfen [email protected] adresimize mail atarak bize ulaşınız. En kısa zamanda problemi halledeceğiz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön