20 Mart 2013

Teknokask Servis Tamir Süresi!

Samsung Galaxy S3 marka cihazımı yere düşürdüm ve ekranı çatladı. Kaskosu var diye sevindim. Ancak firmanın olağan rahatlığından çok rahatsızım. Telefon 21/02/2013'te onların eline geçti, 1 hafta eksper kontrol edecek dediler hadi ona da tamam(nesini 1 hafta kontrol ediyorsa artık). 28/02/2013 te cihaz şükür servise ulaştı.

Her gün arıyorum; ama aldığım cevap belli değil ne zaman geleceği oldu. Çağrı merkezinde bir bayansa cihazın gönderdiğim süre içinde serviste sıra yoksa en az 1,5 sıra varsa 2 ay duracağını söyleyince başımdan kaynar sular aktı. Normalde yasal servis süresi 30 iş günü değil mi? Yasal hakkımı kullanmak istiyorum.

Yiğit 587 Okunma

Cevaplar

  • Yiğit 01 Nisan 2013

    Ben şikayetimi 20 Mart'ta bildirmişim. Şu anda nisan 1. Yine aynı dertteyim; çünkü telefon elime gelmedi ve üstüne üstük çalışanlardan fırça yemeye başladım. Hergün arıyorum. Hergün de farklı birşeyler söylüyorlar. Bir söyledikleri diğerini tutmuyor. Ben bu kadar tutarsızlığı devlet dairesinde dahi görmedim ki bu bir de özel firma. Neyse olaya gelelim. 29 Mart Cuma günü sabahtan aradım yine. Bir erkek görevli çıktı: telefon servisten çıkmış kendilerine ulaşmış ve aynı gün içerisinde eksperden çıkacağını, hafta sonu veya en geç 1 Nisan Pazartesi günü cihazın bana ulaşacağını söyledi. Ben de tamam deyip kapadım telefonu. Daha sonra tekrar aradım çünkü onlar Isparta'ya gönderecekti cihazı ben ise İzmir'deydim. İzmir'e göndermelerini istemek için tekrar aradım. Bu sefer bir bayan çıktı. Adres vereceğim diye beklerken anlattım durumu. Daha eksperden cihazın çıkmadığını bana anlatılanların hepsinin yalan olduğunu tersleyici bir dille söyledi ve bir önceki operatörün adını istedi. Her gün hatta günde 2 kere aradığımdan hatırlamadığımı söylesem de inandıramadım kendimi. Ama artık o gün beni tersleyen bayanın adını biliyorum "Özlem" soyadını bahşetmedim zaten fazla kişi çalışmadıklarını söyledi. Ben artık bu firmadan da bu şahıstan da artık şikayetçiyim. Kaskolu dedim güvendim. Hiç ilgilenmiyorlar, tersliyorlar ve bir dedikleri diğerini tutmuyor. O yüzden çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Şikayetim üzerine aramadılar bile...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön