28 Eylül 2016

Teknik Yapı Metropark Tapu Teslimi ve Aktif Yaşam Site Yönetimi.

Tapu ve abonelik masraflarını ödeyeli yıl olacak hala tapularımız teslim edilmedi.
Aktif Yaşam isimli firmaya ait yönetim, kullanım bilgilerimizi açıklamadan aylık giderleri bildirmekte ciddi tutarsızlıklar oluşmakta, boş daireye elektrik kullanım bedeli çıkıyor 3 aydır oturum olan daireye kullanım gideri çıkmıyor. Sitede hala şantiye elektriği kullanılıyor acil durum jeneratörleri bazı blokların enerjisini desteklemek için kullanılıyor. Her an elektrik kesintisi oluşuyor cihazlarımız bozuluyor, çocuklarımız asansörde kalıyor ve büyük panik yaşıyor. 24 katlı blokta acil durumlarda hayati öneme sahip asansör 30 dakika kullanılamıyor. Yangın alarmları gece yarısı çalıyor. Yönetim müdürü neredeyse başka bir projeden daire alsaydınız kardeşim diyor. Şu an 600 dairelik oturum var bu kadar insanın tüm yaşamsal temel hakları ihlal ediliyor. Oturan çok değerli insanlar büyük mağduriyet yaşıyor.

Taner 1.658 Okunma

Cevaplar

  • Taner01 Ekim 2016

    Sayın temsilci benim daireme ait tapuyu oluşturmanıza engel hangi borcum var? Tüm bedelleri yatıralı bir yıl oldu, dairemi tapusuz nasıl satarım. Bilerek ve isteyerek tapu harcının bize ait bedelini 1 yıldır kullanıyor kendinize ait bedeli ödemiyorsunuz. Bir an önce laf kalabalığı yapmadan tapumu oluşturunuz lütfen. Mesajım anlaşılmadı sanırım dairelere ait ödenecek tutarları çok güzel yazıyorsunuz bizde ödüyoruz lakin elektrik bedelim var ne kadar kW kullanıma karşılık olduğu yok. Kullanımım nedir bunu açık bir şekilde belirtin hersayaç okumasına bedel alınıyor sayaç bilgileri paylaşılmıyor. Kafanıza göre her aydan aya %300 oranında değişen ortak kullanım bedeli var. Asansör kullanımı için apsıyona bakın ne demek dün gece 1-3 arası tüm site elektriğini k önceden bildirerek kestiniz peki biri kalp krizi geçirse çalışmayan asansörler için apsıyona bakacağız kendinize gelin insan hayatı ile oynuyorsunuz.

  • Teknik Yapı Temsilcisi29 Eylül 2016

    Sn. Taner Altun Baran, Tapu harç ve abonelik bedelleri daire teslimleri öncesinde talep ve tahsil edilir. Bir dairenin teslim edilebilmesi için, üzerinde herhangi bir borç olmamalıdır (tapu harcı/abonelik bedeli/eksik ödeme vs.).Tapu devirleri, toplu bir şekilde vekaleten yürütülen bir işlem olup; teslim edilmiş, tüm ödemeleri yapılmış, vekalet, ipotek evrakları (kredili daireler) tamamlanmış bağımsız bölümlerin tapu devirleri; firma yetkilimiz tarafından vekaleten yapılır. 2016 senesinin Mart ayında başlayan ve yıl sonuna kadar devam edecek tapu devir işlemleri içerisinde, sizin ve eşinizin adına olan 2 adet dairenin birisinin tapu devri yapılmış ve tarafınıza 10.09.2016 tarihinde imza karşılığı teslim edilmiş olup, diğeri işlem görecekler listesindedir. Dairelerin gider bildirimleri ve blok aboneliklerinin ve ortak alanların ayrıntılı faturaları, -sms özet bildirimi haricinde- site yönetim portalı “apsiyon.com” da yayınlanmakta, posta kutularına bırakılmakta ve maliklerin kayıtlı e-posta adreslerine tüm ayrıntılarıyla (kullanım miktarları ve karşılık gelen bedelleri) gönderilmektedir. Asansörlerin güvenli kullanımı ve jeneratörlerle ilgili duyurulara “apsiyon.com” dan adınıza tanımlı şifre ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Bilgilerinize. Saygılarımızla, Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön