27 Ekim 2016

Teknik Yapı Kocaman Site İçinde Yaşanan Duyarsızlıklar...

Tuzla Evora E parsel E9 blokta eşimle yaşıyoruz. Şikayetim bir tane değil birkaç tane. Evi tutarken aidatı 216 TL dediler, yaşamaya başladık 250-260 TL ödedik neyse dedik ancak geçen ay 323 TL aidat ödemek zorunda kaldık. Neredeyse ev kirasına yakın aidat toplanıyor. Asansörlerin içi, otopark katları, daire ve asansör bağlantı yolları çok kirli. Yalapşap temizlik yapılıyor. Yangın merdivenlerinde personel sigara içiyor alarm çalıyor. Gecenin 23.00'ünde matkap, çivi çakma sesleri ile irkiliyoruz. Son 1 aydır da sürekli sularımız kesiliyor, böyle bir yerde bu kadar aidat toplanırken 1 aydır bu su meselesinin çözülememesi gerçekten enteresan. Ne gündüz ne gece dinlemeden sular kesiliyor bu konudan gerçekten çok mağduruz. Defalarca duşta kalakaldık, defalarca makinelerimiz bozulma tehlikesi geçirdi. Bu kadar lüks görünen bir sitede bu kadar ihmal olması burayı yaşanmaz hale getiriyor.

Ceren 3.139 Okunma

Cevaplar

  • Ceren 01 Kasım 2016

    Yazdıklarım için gerçeği yansıtmıyor şeklinde yaptığınız saygısızca yorumunuzu kınıyorum. Sadece insanlar okuyor diye yalan yanlış olmayan bilgileri buraya yazmışsınız. Sular 3 saat filan kesilmedi ayrıca telefonla bilgide verilmedi. Daha az önce yeni aidat mesajı geldi tam 350 TL. 350 lira size ödeyip bir de bu şekilde saygısızca cevap verilmesini kabul etmiyorum. En kısa sürede bu kötü siteden taşınacağım ve asla kimseye bu sitede oturmasını tavsiye etmiyorum.

  • Teknik Yapı Temsilcisi29 Ekim 2016

    Sn.Ceren Uzıun Coşkun, Şikayetiniz incelenmek üzere Teknik Yapı Müşteri İlişkileri Birimince (MIB) kayda alınmış olup; Evora İstanbul E Parsel-E9 Blok’ta 107,04 m2 brüt alana sahip 2+1 tip dairede, 01 Haziran 2016 tarihinden itibaren kiracı olarak ikamet ettiğiniz teyit edilmiştir. Dairenin aylık sabit aidat tutarı 216 TL’dir. Site yönetiminin, “sabit aidat” içinde sağladığı hizmetlerin detayına ve tüm gider kalemlerine “işletme projesi” içeriğinden ayrıntılarıyla ulaşılabilir. Açık ve kapalı havuzlar, Türk hamamı, sauna, buhar odası, spor salonu ve diğer sosyal alanların kullanımları aidat dahilindedir. Aidat ödemesinin yanında, kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösteren “ortak alan enerji giderleri” doğar. Site ortak alan enerji giderleri, her fatura dönemi sonrasında yine daire büyüklüğüne göre, -yönetim planı, ilgili yönetmelikler ve kat mülkiyet yasasına uygun olarak hesaplanır ve dairelere bildirilerek talep edilip, ilgili kurumlara ödenir. İkamet ettiğiniz blokta görevli 2 temizlik personeli olup; ikisinin de sigara kullanmadıkları bilinmektedir. Blok kat ve hol temizlikleri sistemli bir şekilde yapılmakta; saatlik/günlük kayıt altına alınmaktadır. Aynı gün blokta taşınma/eşya taşıma işlemi varsa, ilgili kat ve holler taşınma işlemi bittikten sonra temizlenir. “……son 1 aydır da sürekli sularımız kesiliyor…. ne gündüz ne gece dinlemeden sular kesiliyor bu konudan gerçekten çok mağduruz..…” ifadeleri gerçeği yansıtmamakla birlikte; 26 Ekim günü İSKİ suyundan gelen hatta valf arızası sebebiyle, E9 Bloğa üç saat su verilememiş; arızalı parça Gebze servisinden temin edilerek montajı yapılmış ve sorun giderilmiştir. Tüm blok daire sakinlerine (ikamette olan) bu konuda telefonla bilgi verilmiştir. Daire tesisatınızla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorsanız, ev sahibinizle ve/veya SSH birimimizle –talep oluşturarak- iletişime geçebilirsiniz. Bilgilerinize, Saygılarımızla Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön