27 Temmuz 2017

Tefal Anti calc Ütü Sarı Pis Su Akıtıyor, Alt Delikleri Kireç Doldu

25.01.16 tarihinde Tefal uzman paket Anti-Calc Dikey Ütü aldım. Ürünüm 3 aydır içine hazır su koymama rağmen ve kireç ünitesini her ütü işlemim öncesinde ve sonrasında temizlememe rağmen sarı renkte pis su akıtıyor, çamaşırı ütülediğimde ise ütüyü kaldırır kaldırmaz kireç yığını görüyorum kıyafetlerde. Bebeğimin kıyafetleri mahvoldu. Kaç defa çamaşırları tekrar yıkamak zorunda kaldık. 300 TL vererek aldığım ütüme Bimeks'te +3 servis paketi için de ekstra para ödedim. Kireç özelliği ile satılan bu üründe yaşadığım kireçli ve lekeli su akıtma olayı trajikomik! Şimdi ise servisten gelmesini bekliyorum. Kesinlikle bir daha Tefal in yakınından geçmem. Çöp olsun diye almadık o ütüyü. Dışarıya saçacak param da yok. Sorun çözülmezse bu konuyu farklı mercilere de taşıyacağım!

Cansu 3.081 Okunma

Cevaplar

 • Cansu08 Ağustos 2017

  Tefal anti kireç Ultimate ütüm için yazdığım şikayet neticesinde firma üzülerek belirtiyorlarmış ki yardımcı olamıyorlarmış, ütümde serviste kırılmamış. O zaman Bu durumda ben müşteri olarak nasıl oluyorsa hem yalan söylüyorum hem mağdur ediliyorum. Bir tek telefon dahi almadım firmadan durumu düzeltmek için. Kesinlikle hiçbir ürününün dahi alınmaması gereken firma olduğunu kanıtladı bu şekilde. Ben ise ütünün mahvettiği bebeğimin lekeli çamaşırlarını dahi paylaşmış bir anneydim burada. Ütümden dolayı geçiyorum ama firmanın ilgisizliğinden dolayı Tüketici Hakem Heyetine başvuruyorum. Daha çok ilgisiz olun bakalım.

 • Tefal Temsilcisi08 Ağustos 2017

  Sayın Site Yetkilileri, Yukarıda bilgisi bulunan tüketicimize prosedürler gereğince bilgilendirme yapılmıştır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 0850 222 40 50 Fax: 0216 576 22 00 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefalshop.com.tr www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

 • Cansu07 Ağustos 2017

  Üzgünüz onarım dışında yardımcı olamıyoruz demekle hiçbir sorunu çözmüş olmuyorsunuz. Sattığınız ürünün senesi dolmadan müşterinin elinde kalıyor! Elinde kalmasını da geçiyorum serviste şu yapıldı bu yapıldı diye geri geliyor ben nasıl ki size ütünün akıttığı pis suyu kanıtlıyorsam sizde servisin bu ütünün pompasını değiştirdiğini kanıtlayın? Kanıtlayacaksınız... Yazıklar olsun verdiğim paraya hiçbir şekilde helal etmiyorum. Serviste kırılan parçayı da ben kırıp üstüne koydum sanki. Tüketici Hakem Heyetine başvuruyorum salı günü. Tefal den daha bir ürün almak bir yere dursun alana da mani olacağım bundan sonra. Müşterisinin sorununu çözemeyen ürününe sahip çıkamayan firma!

 • Tefal Temsilcisi31 Temmuz 2017

  Merhaba, Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine haftanın 7 günü 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Öncelikle belirtmek isteriz ki ürününüz yetkili servisimize mağazanız tarafından gönderilmiştir. Tarafımıza ulaştığı haliyle onarım işlemi yapılıp mağazanıza gönderilmiştir. Belirtmiş olduğunuz ürüne ait kırılma problemi yetkili servisimizde meydana gelmemiştir. Ürünün bakım ve temizlik işlemi son kullanıcıya aittir ve talep edilmesi durumunda bu işlem yetkili servislerimizde ücretli olarak yapılmaktadır. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 0850 222 40 50 Fax: 0216 399 55 89 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefalshop.com.tr www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

 • Cansu31 Temmuz 2017

  Tefal Anti Clac ütüm kıyafetlerime sarı su akıtıyordu, delikleri de kireç dolmaya başlamıştı, tamire gönderdik tamirden geldi ve su koyduğumuz yerin oradaki küçük parçada tırnağı kırmışlar. Üstüne bi de öyle gelişi güzel bırakmışlar ki! Müşteri affedersiniz aptal ve bunu anlamayacak. Müşteriye verilen değer sıfır hadi tamam. Ürününün arkasında dur bari. Servisten gelen nottaki yazı da çabası; "pompa değişmiştir, temizlik önerilir, temizlik ücret gerektirir. (Garanti kapsamında değildir.) Yani ürünü alın kireçlensin, leke akıtsın, su kaçırsın alttan sonra biz bunu ücretsiz temizlemiyoruz. Aptal yerine koyulmak istiyorsanız buyurun alın Tefal den ürün. Ben bu konu hakkında Her türlü işlemi hiç üşenmeden uygulatacağım. Ama bir daha da Tefal in uzağından yakınından geçmem.

 • Cansu30 Temmuz 2017

  Tamire gönderdiğim ürünümün içindeki küçük parçanın tırnağını kırıp mı geri göndermek sizin onarım politikanız. 1 sene oldu ben bu ütüyü alalı, sadece elimde çöp olmuş ürünüm için değil, müşteriye karşı ilgisizliğiniz ve ürününüzün arkasında durmayışınız için gideceğim dava yoluna. Bunun içinde hiçbir masraftan kaçınmayacağım. Tüketiciyi bu şekilde mağdur etmeye hakkınız yok! Servise gönderdiğim ürünümün pompa değişikliği yapılıyor delikleri tıkalı diye gönderiyorum temizlik ücrete tabiidir diye geri bildirim gönderiyorsunuz. Satarken de müşteriye söyleyin o zaman ürününüz 1 yıl dolduğu gibi tamire gider, tamirden kırılmış parçalarıyla geri gelir, üstüne üstlük biz müşteriyle dalga geçer gibi geri bildirim yaparız! Diye.

 • Tefal Temsilcisi28 Temmuz 2017

  Merhaba, Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine haftanın 7 günü 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Belirtmek isteriz ki ürünün kullanma kılavuzunda da yer aldığı gibi üründe çeşme suyu kullanılmalıdır. Ürününüzün onarım işlemi tamamlanmış olup tarafınıza gönderilmiştir. Üzülerek belirtmek isteriz ki onarım dışında farklı bir işlem yapılamamaktadır. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 0850 222 40 50 Fax: 0216 399 55 89 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefalshop.com.tr www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön