22 Nisan 2013 #1757184

Tefal Aksesuarlar Garanti Kapsamı Dışındaymış!

Tefal marka aldığım mutfak robotunun "parçalama ayağı" nın bozuk olduğunu evde farkettim(içindeki tel ve parçalama kısmı yerinden çıkmakta) Gerek yurtdışı seyahatim gerekse konuya ayıracak zaman bulamadığımdan 45 gün sonra servise götürdüğümde, Aksesuarın garanti kapsamı dışında kaldığını ve kesinlikle değişim yapılamıyacağı belirtilmiştir.-Robot tek parçadan oluşan bir ürün değil, aksesuarların garanti kapsamı dışında olması nasıl olur?Aksesuar haricinde geriye hangi ürün kalıyor?


-Eğer Türkiye Cumhuriyeti mevzuattında "aksesuarlar garanti kapsamı dışında kalır" şeklinde bir madde var ise, nerde ve hangi mevzuatta geçmektedir?

Tayfun 799 Okunma

Cevaplar

 • Tefal Temsilcisi22 Mayıs 2013

  Sayın Müşterimiz, Öncelikle bu konuyu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi 08:30 - 18:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Ürünlerde kullanılan aksesuar – sarf malzemeler garanti kapsamına girmemektedir. Bu sebeple üzülerek belirtmek isteriz ki, ilgili parçaların değişimi garanti kapsamında yapılamamaktadır.Garanti ve sigorta kapsamında olan ürünlerinizin sistem üzerinden kontrol edilebilmesi için evraklarınız ile birlikte yetkili teknik servisimize bilgi vermeniz halinde gereken incelemeler yapılarak yardımcı olunmaktadır. www.şikayetvar.com sitesi üzerinden tarafımıza ulaşan şikayetinize istinaden gereken incelemeler yapılarak sigorta kapsamında işlemlerin yapılacağı bilgisi tarafınıza iletilerek probleminiz çözülmüştür. Ürününüz ile ilgili size yardımcı olabilmemiz için, yetkili teknisyenlerimiz tarafından detaylı inceleme yapılması gerekmektedir. Bu nedenle ürünü servise teslim ederek bilgi vermeniz rica edilmektedir. Yetkili teknik servislerimizin, ürünler kendilerine teslim edildikten sonra ilgili konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabildiklerini önemle belirtmek isteriz. Talep ve şikayetleri hakkında tüketicilerimize yardımcı olabilmemiz adına, ürün servise bırakıldıktan sonra bilgi verilmesi rica edilmektedir ve gereken araştırmalar yapılarak en kısa süre içerisinde geri dönüş yapılmaktadır. Tefal Plus Sigorta+Garanti kampanyamızdan yararlanabilmeniz için ibraz edilmesi gereken evraklar vardır. Bu evrakların yetkili teknik servisimize teslim edilmesi halinde, sigorta kapsamında destek alabileceğinizi bilginize sunarız. Maltepe Yavuz Elektrik yetkili teknik servisimizden yapmış olduğumuz araştırma sonucunda, ilgili yedek parçanın tarafınıza teslim edildiği tespit edilmiştir. Devam eden bir probleminiz olması halinde tarafımıza bilgi vermenizi önemle rica ederiz. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 Fax: 0216 576 22 00 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

 • Tayfun21 Mayıs 2013

  Müşteri odağından oldukça uzak, yorucu süreç bitti ve ilgili aksesuarrı elime aldım. Süreç; 1-)Servis'e git, "akesesuar 35 milyon alıyosan al, almıyosan garanti kapsamı dışındadır, değiştiremesin".(Garantisi var mı, sigortası var mı diye kesinlikle bir kontrol yapılmadı.) 2-) Sikayetim var'a yaz. 3-)Tefal facebook sayfasına yaz(şu an engelledikleri kullanıcıyım, çünkü sadece müşteri=memnun olan kişidir) 4-)Müşteri hizmetleri arasın ve ürünü servise incelenmesi için götürmem gerektiğini söylesin.(ilgili ses kaydı incelenebilir) 5-) ürünü servise götür, servis konu hakkında bizde bir bilgi yok desede, zorla ürünü servise bırak. 6-) Konu hakkında tefal müşteri hizmetlerini ara "araştırılım dönüş yapılacağı" bilgisi al. 7-)Dönüş yapılmaması üzerine, konu hakkında tefal müşteri hizmetlerini ara "araştırılım, dönüş yapılacağı" bilgisi al. 8-) Konu hakkında tefali ara ve ürünün aslında garanti dışında bir de sigortası olduğunu öğren ve garantiden faydalanmak için kimlik ve fatura fotokobilerinin servise elden teslim edilmesi gerektiğini öğren. 9-) Servise evrakları bırak, sigorta şirketi incelesin. 10-)Bir hafta sonra ürünü teslim almak için servise git. Gerçekten doğru slogan "Ne varsa sende Var!"

 • Tayfun27 Nisan 2013

  Tefal yaşadığım sorunla ilgili olarak beni aradı ve ilgili servise ürünü tekrar götürmemi ve ürünün servis tarafından incelenerek gerekli görülür ise aksesuar için değişim yapılabileceğini belirtti. Konuyla ilgili tefal ticket no verdi. Bugün,Cumartesi, gittiğim servis ilgili ticket da konunun kendilerine aktarılmadığını ve ürünü alamıyacaklarını söyledi. ben aksesuarları zorla servise bıraktım ve tefal müşteri hizmetlerinin Cumartesi çalışmadığından kendilerine de ulaşamadım. sloganı ile gerçekten uyumlu bir kalitede marka "Ne varsa sende Var"!

 • Tefal Temsilcisi24 Nisan 2013

  Sayın Site Yetkilileri, Konu hakkında tüketicimiz ile görüşülmüş ve gereken bilgilendirme yapılmıştır. Tüketicimiz firmamız tarafından detaylı araştırma yapılabilmesi adına ürününü tekrar servisimize teslim edip bizi bilgilendirmek üzere yönlendirilmiştir. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 Fax: 0216 576 22 00 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön