06 Haziran 2013

Tefal Ütüm Arızalı!

6 Ay önce Tefal ütü aldım. Aldığım günden beri su akıtıyordu. Son zamanlarda ütü yanları sarardı. Garanti kapsamından değiştirilmesini istedim. Servis ve müşteri hizmetleri adeta bizi suçladı. Ütü makinesinde damacana suyu veya filtre edilmiş su kullanmışız. Defalarca böyle bir şey olmadığını sadece çeşme suyu kullandığımızı beyan etmemize rağmen ürünlerinin arkasında durmayıp tarafımızı suçlamışlar garantide olmadığını istersek ücreti mukabilinde değiştirebileceklerini beyan etmişlerdir. Koskoca Tefal, ürünlerinin arkasında yok olmuştur. İnsanları suçlayacaklarına gerçekte hatamız nerede diye kendilerini sorgulamalarını beklerdim.

İbrahim 224 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim07 Haziran 2013

    Ben 25 yıllık bir Mekatronik Teknisyeniyim. Bütün şikayetleri incelediğimde hep müşteriler haksız. Öncelikle bir öz eleştri yapmanız gerekir. Kesinlikle cihazın kullanım hatası ile ilgili bir problemi mevcut değildir. Sorun kullandığınız kalitesiz üründe veya üretim aşamasındaki bir hatada yatmaktadır. Polimerlerin dökümü ve alaşımı yapıldığı sırasında yapılan teknik hatalar, bunların ömrünü ve kullanım süresini etkiler. Öyleki bazen polimer zinciri kendi kendine çözülmeye başlar. Bu kesinlikle üretim hatası olan bir üründür. Yaptığınız basma kalıp açıklamalar teknik ayrıntıları bilmeyen tüketicileri kandırmaya yöneliktir. Elbette bir daha Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina ürünlerini almıyacağım hatta çevreme bu tutumunuzu anlatacağım ki dostlarım zor durumda kalmasın.

  • Tefal Temsilcisi07 Haziran 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi 08:30 - 18:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. İzmir Ebru Teknik yetkili teknik servisimizden yaptığımız araştırmaya göre Tefal Buharlı Ütü ürününüzde kullanıcı hatası tespit edilmiştir. Firmamızın Çağrı Merkezi departmanı tarafından da aynı tespit yapılmış ve kayıtlara işlenmiştir. Bu bağlamda ürününüz, talep ettiğiniz takdirde teknik servisimizde ücret karşılığı onarım görecektir. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 Fax: 0216 576 22 00 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön