19 Ekim 2016

Tefal Taban Renk Değişimi Ve Kireç Yoğunluğu.

Yaklaşık bir yıl önce alıp, kullanamaya fırsat bulamadığım Tefal ütü, fiili olarak 1,5-2 ay kullanımın ardından tabanda gökkuşağı şeklinde bir renk çıkartmaya başladı. Ütünün tabanının burun kısmında da kesinlikle hiçbir darbe almaksızın bir parça kopukluk oluştu. Bahsettiğim gökkuşağı rengi de kenarlardan tüm tabana yayılmaya başladı. Ayrıca ütü, tabanından akıttığı kireç ve su sayesinde tüm eşyalarımı bozmaya başladı.

Ütümü 2 hafta önce Etlik'de bulunan Blue Teknik Tefal servisine gönderdim. Bakım yapıp geri gönderdiler. Kabul etmeyip, tabanı için tekrar gönderdiğimde ise beni arayıp tabanın burun kısmında oluşan zararın darbe sonucu gerçekleştiğini ve gökkuşağı renginin de bu nedenle tabana yayıldığını belirttiler. Taban değişimi için 130,00 TL talep ettiler. Söz konusu problemlerin hiçbir aşaması kullanımdan kaynaklanmamaktadır. Problemlerin değişim ile çözülmesini talep ediyorum.

Engin 4.279 Okunma

Cevaplar

  • Tefal Temsilcisi21 Ekim 2016

    Merhaba, Öncelikle bu konuyu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.Groupe SEB Çağrı Merkezine haftanın 7 günü 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Yukarıda bilgisi bulunan tüketicimize prosedürler gereğince çağrı merkezi tarafından gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Ancak kendisine ilettiğimiz bilgi dışında farklı bir işlem uygulanamamaktadır Ürünle ilgili yaşamış olduğunuz kireç problemini tespit etmek ve çözmek adına sizi yetkili teknik servislerimize yönlendirmek istiyoruz. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, karşılaşacağınız her türlü durum ile ilgili bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 0850 222 40 50 Fax: 0216 399 55 89 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefalshop.com.tr www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

  • Engin21 Ekim 2016

    Ürünün tabanında oluşan atma kesinlikle kullanıcı hatası değildir. Ayrıca bu küçücük kopukluğun tüm tabanda gökkuşağı şeklinde renk değişimine neden olması da ömrü hayatımda duyduğum en ilginç sebepler kategorisine girmiştir. Nitekim koca Tefal ailesi sırf değişimi yapmamak için tarafıma bu sebebi sunmuştur. Ayrıca ürünün kireç problemi de hiçbir şekilde çözülmemiştir. Bu anlamda Tefal hiçbir problemimizi çözememiş, 300,00 TL'lik ütünün taban değişimi için ilave 130,00 TL ücret talep etmiştir. Bir firmada kurumsallık bu şekilde satılan ürünün arkasında durmadan kazanılamaz.

  • Tefal Temsilcisi20 Ekim 2016

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine haftanın 7 günü 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Tefal Buharlı Ütünüz ile ilgili Ankara Blue Teknik Yetkili Servisimiz tarafından yapılan inceleme sonucu kullanıcı hatası tespit edilmiştir. Bu bağlamda ürününüz için yetkili servisimiz talep ettiğiniz takdirde garanti dışı ücretli onarım işlemleriniz ile ilgili size yardımcı olabilir. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 0850 222 40 50 Fax: 0216 399 55 89 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefalshop.com.tr www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr www.krups.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön