Tefal Plastik Malzemeye Garanti Vermiyor.

Fedai G. |

30.06.2014 tarihine aldığım düdüklü tencerenin kapağındaki plastik malzeme çatladı. Ben de servisine gittim nasıl olsa garantisi devam ediyor dedim kendi kendime. Fakat servis bu plastik malzemenin garanti kapsamında olmadığını söyledi, ücreti karşılığında değiştirebileceklerini söylediler. Acil ihtiyacım olduğu için parasını verip değiştirdim. Daha sonra Tefal'i aradığımda aynı cevabı aldım. Bir firma sattığı ürünün en az 2 sene arkasında durmalıdır benim bildiğim. Herhalde bununla ilgili bir kanun falan bir şey vardır. Normalde boşver der ve geçerdim ama bu sefer işin peşini bırakmayacağım. İlk adım olarak tüketici hakem heyetine başvuracağım.

Etiketler :

Kırılma - Çatlama - Delinme Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 31 Ağustos
  10:02

  Merhaba,

  Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi ve Cumartesi günleri 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

  Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz.

  Ürünlerde kullanılan aksesuar parçalar garanti kapsamına girmemektedir. Bu sebeple üzülerek belirtmek isteriz ki firmamız tarafından farklı bir bilgi verilememektedir.

  Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş.
  Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina
  Çağrı Merkezi
  444 40 50
  0850 222 40 50
  Fax: 0216 399 55 89
  E-mail: musteri_hizmetleri@tefal.com.tr
  Web Adresi: www.tefalshop.com.tr
  www.tefal.com.tr
  www.rowenta.com.tr
  www.moulinex.com.tr
  www.lagostina.com.tr
  www.krups.com.tr