Tefal Garanti Süresi 2 Gün Önce Bitmiş Üzgünüz!

İzzet K. |

Tefal buharlı ütü yaklaşık bir aydır buhar vermiyordu. Eşim defalarca söyledi servise götür diye. Sonunda servise götürdüm bir gün sonra beni aradılar garanti süresi bitmiş diye . Ben de merak ettim ne zaman bitmiş diye? 2 gün önce dediler. Aslında ben demirdöküm ve Alarko bayiliği de yaptım.

İyi niyet garantisi diye bir durum sözkonusu olmalı. Tefal bu konuda onay vermedi dediler. Parça ne dediğimde ; sadece yay kırılmış o yüzden buhar vermiyormuş. Ücretini ödedim 25 tl ve bu konuda Tefal i son derece yetersiz bir firma olarak görmüş oldum. Satış sonrası servis hizmetlerinde 2 gün için bir yay değiştirilirdi. Bilakis bu ütü bir aydır sorunluydu.

Etiketler :

Ütü Tabanı Garanti Kapsam Yetkili Servis Hizmet Kusuru

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 01 Nisan
  09:51

  Sayın Müşterimiz,

  Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi 08:30-18:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

  Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz.

  Groupe SEB ürünlerinin garanti kapsamının, ürün satıldığı an itibariyle başladığını ve 2 yıl süresince geçerli olduğunu tarafınıza bildirmek isteriz. Bir başka deyişle Tefal Ütü ürününüz, ürünü satın almış olduğunuz tarihten itibaren 2 yıl içerisinde garantilidir. Garanti dahilindeki ürünlerin elektronik yedek parçaları ve işçilik ücreti üretici firma tarafından karşılanmaktadır. Ürünün bu kapsam dahilinde olduğu ancak ürüne ait garanti belgesi veya faturanın ibrazı durumunda anlaşılabilir.

  Garanti şartlarında da belirtilmiş olduğu üzere garanti kavramı kullanıcı hataları dışında kalan donanımsal arızaları kapsamaktadır. Ürünün bu kapsam dahilinde olduğu ancak ürüne ait garanti belgesi veya faturanın ibrazı durumunda anlaşılabilir. Darbe, düşme, kırılma vs gibi kullanıcı hataları maalesef garanti kavramının dışında kalmaktadır.

  Kullanıcı hatalarından kaynaklanan donanımsal arızalar Groupe SEB Yetkili Teknik Servislerinde tespit edildiği taktirde, ürün garanti dışında alınmaktadır. Groupe SEB yetkili teknik servisleri üründeki donanımsal arıza ile kullanıcı hatasından kaynaklı problemleri ayırt edip garanti dışına alma yetkisine sahiptir.

  Garanti dahilindeki ürünlerin onarım maliyeti üretici firma tarafından, garanti dışındaki bir üründe oluşan teknik problemlerin maaliyeti son kullanıcıya tarafından karşılanmaktadır.

  Groupe SEB ürünlerine karsi göstermis oldugunuz ilgiden dolayi tesekkür ederiz.

  Saygilarimizla,

  Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş.
  Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina
  Çağrı Merkezi
  444 40 50
  Fax: 0216 576 22 00
  E-mail: musteri_hizmetleri@tefal.com.tr
  Web Adresi: www.tefal.com.tr
  www.rowenta.com.tr
  www.moulinex.com.tr
  www.lagostina.com.tr
  www.krups.com.tr