Tefal Garanti Belgesi Olmadan Garanti Kapsamına Alınmıyor!

Serkan A. |

24.04.2014 tarihinde Deveyuku.com sitesinden almış olduğum Tefal fv9650 model ütünün bozulması sebebiyle yetkili servise giderek tamiratını istedim. Ürünün kutusunun kaybolması sebebiyle garanti belgesi ve faturam mevcut değildi. Ancak satın aldığım internet sitesinden faturanın bir kopyasını istemiş ve yetkili servise bu belge ile gitmeme rağmen garanti kapsamında tamirat isteğim kabul edilmedi.

Müşteri hizmetleri ise yardımcı olamayacaklarını belirttiler. Ürünü alış günüm fatura kopyası ile net olmasına rağmen bunu geçerli saymayarak 2 yıl önce bir belgeyi sürekli saklamamı talep ediyorlar. Bu konuda firmadaki anlayışlı ve "mantıklı" insanlardan yardım rica ediyorum.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 01 Kasım
  09:04

  Merhaba,

  Yukarıda bilgisi bulunan tüketicimize prosedürler gereğince bilgilendirme yapılmıştır. Ancak kendisine ilettiğimiz bilgi dışında farklı bir işlem uygulanamamaktadır.

  Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

  Saygılarımızla,

  Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş.
  Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina
  Çağrı Merkezi
  444 40 50
  0850 222 40 50
  Fax: 0216 576 22 00
  E-mail: musteri_hizmetleri@tefal.com.tr
  Web Adresi: www.tefalshop.com.tr
  www.tefal.com.tr
  www.rowenta.com.tr
  www.moulinex.com.tr
  www.lagostina.com.tr
  www.krups.com.tr

 • Serkan A.
  31 Ekim
  14:42

  "Standart" cevabınız için teşekkürler.
  Mesajımı dikkatli okuduysanız ürün faturasının bende var olduğunu anlamış olmanız gerekir.
  Garanti belgesi ise kayıp. Bu kayıp durumlarında garanti devreden çıkıyorsa Tefal artık güvenilir marka imajını yitiriyor gözümde.
  Bütün elektronik firmaları faturayı garanti belgesi yerine kabul ederken sizin ısrarla garanti belgesi talep etmeniz açıkçası bir boşluktan yararlanıp küçük hesap çabanız olmalı.
  Müşteri hizmetleriniz Tefal shoplardan alsaydım garanti belgesine gerek yok demişti. Demek ki garanti belgesine sadece ürünün ne zaman alındığı bilgisi için ihtiyac duyuyorsunuz ki ben ürünü ne zaman aldığımı fatura ile ibraz ediyorum zaten.

 • 31 Ekim
  09:45

  Sayın Müşterimiz,

  Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi ve Cumartesi günleri 08:00 – 20:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

  Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz.

  Ürününüzün yetkili servisimizde garanti kapsamında işlem görebilmesi için, Türkçe Garanti Belgesi ve faturasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin ibrazı gerçekleşmediği takdirde üzülerek belirtmek isteriz ki, ürününüz yetkili servisimizde garanti kapsamı dışı işlem görecektir.

  Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş.
  Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina
  Çağrı Merkezi
  444 40 50
  0850 222 40 50
  Fax: 0216 399 55 89
  E-mail: musteri_hizmetleri@tefal.com.tr
  Web Adresi: www.tefalshop.com.tr
  www.tefal.com.tr
  www.rowenta.com.tr
  www.moulinex.com.tr
  www.lagostina.com.tr
  www.krups.com.tr