20 Mart 2013

Tefal Değişim Yapamıyorum!

19.12.2012'de Arcadium Tefal'den Rowenta Extreme süpürge aldım. Alırken kampanyadaki ürünün süpürme başlığının kullandığım Compact modeldeki gibi üçgen olmadığını görünce almak istemedim. Israrla bu süpürgenin Compact'tan üstün olduğunu ve servisten üçgen ucu da ücret karşılığında alabileceğimi söylediler.

Bunun üzerine süpürgeyi aldım aynı gün üçgen ucu sipariş verdim.Beni bir ay beklettiler, gelen üçgen uç süpürge ile uyumsuzdu. Arkasından bu uç yanlış, uyumlu olan başkası diyerek bir 15 gün daha beklettiler. Bu kez gelen uç sadece parkede kullanılabiliyordu. Böylece 30 günlük değişim süresini sayelerinde aşmış oldum. Tefal yazılı şikayetime geri dönmedi.

Fulya 151 Okunma

Cevaplar

  • Fulya29 Mart 2013

    Benim şikayet ettiğim konu ile yukarıda verilen yanıt arasındaki bağlantı '0' ile tanımlanabilir ancak. Yani biz sadece arıza durumunda ürün değişikliği veya iade kabul ediyoruz diyorsanız zaten özrünüz kabahatinizden daha büyük. 30 gün içinde kullanılmamış bir süpürgenin zaten arızası dahi olmasa iadesi veya değişikliği mümkün olmalıdır tüketici haklarına göre. Üstelik ben bir yanlış satışın üzerine müşterinin yanlış bilgi ile yanlış yönlendirilmesinden, buna bağlı olarak yedek parça ile ilgili sürecin her defasında uzaması sonucu iade sürecinin de satıcı firmanın kusuru (yanlış parça bilgisi verilmesi) ile aşılmasından söz ettim şikayetimde. Verilen standart bir yanıt. Tefal bir müşterisini kaybetti. Biri gider bini gelir anlayışıyla çalışan bir şirket için sorun yok tabii ki. Ama bu şirketle ilgili sıkıntıyı tüm tüketici köşelerinde ve sosyal yaşantım içinde çevremdekilerle paylaşacağımı sizler için önem ifade etmese de belirteyim.

  • Tefal Temsilcisi21 Mart 2013

    Sayın Müşterimiz, Öncelikle bu konuyu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Groupe SEB Çağrı Merkezine hafta içi 08:30 - 18:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan çalışma anlayışına sahip bir firma olarak, siz değerli müşterilerimizden gelen tüm taleplerin her zaman büyük bir hassasiyetle değerlendirildiğini özellikle belirtmek isteriz. Satın almış olduğunuz tarihten itibaren 30 gün içerisinde iade veya değişim talebiniz yetkili teknik servislerimiz tarafından ancak teknik / üretimsel bir arıza tespit edildiği takdirde yapılmaktadır. Yetkili servisimizin değişim talebinizi değerlendirebilmesi için öncelikle ürünü görmesi ve incelemesi gerekmektedir. Eğer ürününüzde değişim prosedürüne uyan bir teknik arıza, çalışmama durumu söz konusu ise ürün değişimi satış noktası tarafından yapılabilir. Aksi takdirde arızası olmayan ürünler hakkında değişim işlemi yapılmamaktadır. GR SEB ürünlerinin garanti kapsamının ürün satıldığı an itibariyle başladığını ve iki yıl süresince geçerli olduğunu tarafınıza bildirmek isteriz. Bir başka deyişle ürününüz, ürünü satın almış olduğunuz tarihten itibaren 2 yıl içerisinde garantilidir. Garanti dahilindeki ürünlerin elektronik yedek parçaları ve işçilik ücreti üretici firma tarafından karşılanmaktadır. Ürünün bu kapsam dahilinde olduğu ancak ürüne ait garanti belgesi ve faturanın ibrazı durumunda anlaşılabilir. Tüketici Kanunları esas alınarak belirtmek isteriz ki, ürünün teslim tarihinden itibaren bir yıl içerisinde garanti süresi içerisinde kalmak kaydıyla, en az dört defa veya imalatçı-üretici ve/veya ithalatçı tarafından belirlenen garanti süresi içerisinde altı defa arızalanmasının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamanın süreklilik kazanması göz önünde bulundurularak ücretsiz olarak değişi mi yapılmaktadır. Ürünün yetkili teknik servisimizde işlem gördüğü belgelerin değişim talebi esnasında ibraz edilmesi tüketicilerimizin sorumluluğundadır. Ürünün serviste görmüş olduğu bakım arıza olarak nitelendirilmemektedir. Arıza olarak belirtilen durum karşısında garanti kapsamında parça değişimi söz konusu olmalıdır. Groupe SEB ürünlerine karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, herhangi bir sorun durumunda bizimle bağlantıya geçmenizi rica ederiz. Saygılarımızla, Groupe SEB İstanbul Ev Aletleri Tic. A.Ş. Tefal - Moulinex - Krups – Rowenta - Lagostina Çağrı Merkezi 444 40 50 Fax: 0216 576 22 00 E-mail: [email protected] Web Adresi: www.tefal.com.tr www.rowenta.com.tr www.moulinex.com.tr www.lagostina.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön