16 Ekim 2018
Yorum Yap
#11036134

TEB Önce Müşteri Hattı Cevap Vermiyor!

TEB bankası kredi kartıma her yıl aidat gönderiyor ve her yıl itiraz edip iade alıyorum bu sefer sabrım kalmadı. Kati şekilde kaldırmazlarsa kartı ve tüm hesapları iptal ettireceğim. Önce Müşteri Hattından 2 kez gönderdiğim aşağıdaki yazıya da maalesef cevap alamadım.


Banka ile aramda tanzim edilmiş kredi kartları üyelik sözleşmesinde kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. Maddesi gereğince, bu sözleşme; Önceden hazırlanmış, standart sözleşmedir. Dolayısıyla sözleşme koşulları benimle müzakere edilmemiştir. Sonuç olarak sözleşmenin o maddesi banka tarafından tek taraflı olarak sözleşmeye konmuş, haksız bir koşuldur. Bu konuda Yargıtay 13. h. Dairesi ekteki örnek kararlarıyla, kart ücretinin hukuksuzluğunu iki kez kanıtlamıştır. Yukarıdaki nedenlerle Eylül 2018 Döneminde tahakkuk ettirilmiş bulunan 85,00 TL tutarındaki, kredi kart üyelik ücretinin iadesini, aksi durumda kartın ve hesapların kapatılması için gerekli işlemlerin yapılmasını talep ederim.

Zeki Zeki 764 Okunma

Cevaplar

  • TEB Temsilcisi16 Ekim 2018

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız Bankamıza ulaşmış olup, en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Memnuniyeti

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler